Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

4-päevase töönädala rakendamise õiguslikud nüansid

Koolituse eesmärk on anda põhjalikud teadmised 4-päevase töönädala rakendamise õiguslikest nüanssidest.

Üha rohkem tööandjaid nii Eestis kui mujal maailmas on pilotiseerimas või lausa üle läinud 4-päevasele töönädalale. Harjumuspärasest lühema töönädala kontseptsioon põhineb sellel, et inimesed kasutavad töötunde efektiivsemalt ning suudavad teha viie päeva töö kontsentreeritult nelja tööpäevaga. Uuringud on näidanud, et inimesed, kes töötavad neli päeva nädalas, on õnnelikumad, rohkem motiveeritud ja tööga rahul ning nende produktiivsus on sama või isegi kõrgem. Samuti on nad vähem stressis, mis omakorda viib vähemate haiguspäevadeni. 4-päevase töönädala juures on lisaks protsesside ja töövoogude tõhusamaks muutmisele oluline järgida ka mitmeid olulisi õiguslikke nüansse. Kuidas tõhusalt organisatsioon uuele töökorraldusele üle viia ja millega peab ettevõte selle juures arvestama?

Sihtrühm:
Koolitusele on oodatud tööandjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid, juristid, töövahenduse ja renditööga tegelevad ettevõtted, juhatuse liikmed ja kõik teised teemast huvitatud.

Programm:

 • 09:50 – 10:00 Kogunemine veebikeskkonda
 • 10:00 – 12:00 4-päevase töönädala rakendamise õiguslikud nüansid
  • Kuidas kajastada töölepingus?
  • Missugused kokkulepped tuleb saavutada?
  • 4-päevane töönädal – tööaja arvestus
  • Ületunnitöö ja iganädalane puhkeaeg
  • Puhkuse planeerimine ja töötajate asendamine
  • Riskid, mis tulenevad tööohutusest

Koolituse läbinu oskab kajastada 4-päevast töönädalat töölepingus, teab, millised kokkulepped tuleb töötajaga saavutada, tunneb 4-päevase töönädala tööaja arvestuse olulisi nüansse, omab ülevaadet ületunnitöö ja iganädalase puhkeaja põhimõtetest ning oskab hinnata ja hallata riske, mis tulenevad tööohutusest.

Koolitaja:
Gaabriel Tavits
Tartu Ülikool, töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor; õigusteaduskonna direktor
Gaabriel Tavits (doctor iuris) on Tartu Ülikooli sotsiaalõiguse professor, õigusteaduskonna direktor ning Advokaadibüroo Pacta vandeadvokaat. Ta on raamatute „Avaliku teenistuse õiguslikud alused“ ja „Sotsiaalhooldusõigus“ autor ning raamatu „Tööõigus“ kaasautor. Lisaks on Gaabriel Tavits välja andnud ka mitmeid artikleid ja publikatsioone.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

4-päevase töönädala rakendamise õiguslikud nüansid

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.