Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Algajast edukaks investoriks

Investeerimise puhul on alustamine kõige olulisem – kuidas oleks seda kõige kasulikum teha?
Koolitusel „Algajast edukaks investoriks“ saab teadmised, kuidas raha kõige kiiremini kasvatada ning mida erinevaid investeeringuid tehes silmas pidada.
Koolitusel on võimalik osaleda nii klassiruumis kui veebis. Veebi teel osalejatele saadame enne koolituse algust lingi.

Sihtgrupp:
Koolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma elus teha läbimõeldud ning häid investeerimisotsuseid. Fookuses on, kuidas investeerimisega alustada ja antakse ülevaade erinevatest investeerimisvõimalustest ning varaklassidest koos praktiliste nõuannetega, mida investeeringuid tehes silmas pidada.

Koolitusele on oodatud investeerimisega alustajad. Koolituselt saavad teadmisi ja häid nippe ka juba natuke kogenumad investorid.

Koolituse eesmärk on tõsta osalejate finantspädevust, anda teadmisi erinevate varaklasside kohta ning nendesse investeerimise spetsiifikast.

Koolituse sisu:

 • I teemaplokk Kuidas investeerimisega alustada?
  • Esimeses teemaplokis räägitakse sellest, mida investeerimine endast reaalselt kujutab ehk kuidas saada investeerimisega rikkaks;
  • millised on mõistlikud investeerimiseesmärgid;
  • kas ja millised eeltingimused peaksid esimeste sammude tegemiseks olema täidetud ja kuidas teha esimesed sammud.
 • II teemaplokk Erinevad investeerimisvõimalused (varaklassid)
  • Millised on erinevad varaklassid, kuhu investeerida;
  • ülevaade varaklasside ajaloolistest tootlustest ning investeerimisportfelli lülitamise aspektidest.
  • Käsitletakse peamiselt aktsiaturgu, võlakirjaturgu, kinnisvara, tooraineid (sealhulgas näiteks kuld ja nafta).
  • Millised on seosed investeerimiseesmärkide ja varaklasside valikute vahel.
 • III teemaplokk Aktsiatesse investeerimine
  • Räägitakse sellest, mida kujutab endast aktsiatesse investeerimine;
  • millist infot usaldada ning millist mitte;
  • kuidas analüüsida aktsiaid ja ettevõtteid;
  • kuidas aktsiaid võrrelda;
  • kuidas arvestada riskidega ja kuidas võiks alustav või pikaajaline investor läheneda praktiliselt aktsiatesse investeerimisele.
 • IV teemaplokk Investeerimisvead ja alustamine praktilisest vaatenurgast
  • Millised on peamised vead investeerimisel: liigne tormakus, karjakäitumine ning muud aspektid, mille vastu alustavad investorid sageli eksivad ning seetõttu raha kaotavad.
  • Millised on vajalikud sammud investeerimisega alustamisel, kas ja kust saada vajadusel abi ehk kõik mis on vajalik, et igaüks saaks alustada läbimõeldult investeerimisega kohe!

Koolituse läbinu omab head ülevaadet

 • kuidas investeerimisega alustada,
 • milliseid riske silmas pidada ja kuidas neid hinnata,
 • kuidas erinevatesse varaklassidesse (sh aktsiad, võlakirjad, tuletisinstrumendid, fondid, ühisrahastus) investeerimist alustada,
 • vähemalt algtasemel varaklassidesse kuuluvaid instrumente hinnata ja nende vahel valida.

Koolituse läbiviimise põhimõtted
Koolitus on maksimaalse kasu saamiseks töötoa vormis, pakkudes võimalikult aegasäästvalt kõige vajalikumat informatsiooni, et investeerides edukas olla.

Koolitusele registreerunud saavad ligipääsu e-õppe keskkonda, kus on üleval lisamaterjalid koolitusel õpitud teadmiste meeldetuletamiseks ning süvendamiseks. Samuti saavad kursusel osalejad e-õppe keskkonnas suhelda nii koolitaja kui ka üksteisega.

Koolitajad:
Tõnn Talpsepp on aktiivne investor ja investeerimisfirma Etalon Varahaldus AS juhatuse liige. Tal on doktorikraad finantsökonoomikas ja CFA (chartered financial analyst) kvalifikatsioon. Tõnnil on üle 10aastane kogemus finantsturgude ning investeeringutega seotud kursuste korraldamisega Tallinna Tehnikaülikoolis. Aastatel 2013-2014 töötas Tõnn Zürichi Ülikoolis ning aastatel 2004-2006 Hansapangas riskijuhtimise analüütikuna. Tema artikleid on publitseeritud rahvusvaheliselt kõrgel tasemel teadusajakirjades, talle on kaks korda omistatud Eesti Panga teaduspreemia, ta on saanud Šveitsi valitsuselt teadusstipendiume ning ta on valitud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna kõige inspireerivamaks õppejõuks.

Tarvo Vaarmets Finantsinsenerid OÜ juht, TTÜ õppejõud ja analüütik
Tarvo põimib oma tegemistes edukalt nii praktilist kui ka teoreetilist poolt. Ta on finantsturgudel tegutsenud juba peaaegu 15 aastat, omades hulganisti kogemusi nii eufoorilistest tõusuperioodidest kui ka valusatest langusaegadest. Tarvo tööalane tegevus on tihedalt finantsturgudega seotud. Ta on analüütikuna töötanud Äripäeva börsitoimetuses ning ta tegutseb praegugi finantsturgude analüütikuna. Lisaks on ta varahaldusfirma Finantsinsenerid OÜ juht ja omanik, ta on panustanud Balti Innovatsiooni Fondi ning riigiettevõtete nõukogude töösse. Tarvo on ka Äripäeva niinimetatud rahakühvelduse strateegia looja. Kasutades reaalseid börsil tehtud tehinguid, keskendub Tarvo investorite käitumise uurimisele. Teda on kutsutud oma uurimusi tutvustama finantskonverentsidele üle maailma – nii Euroopasse, Aasiasse kui ka Lõuna- ja Põhja-Ameerikasse.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Äripäeva Akadeemia korraldab kõrgel tasemel koolitusi, mis aitavad ettevõtlikel inimestel, juhtidel ja võtmetöötajatel olla oma igapäevatöös edukamad ja tõhusamad. Pakume nii pikemaajalisi kui ühe- ja kahepäevaseid koolitusi erinevates valdkondades, nagu juhtimine, eneseareng, suhtlemisoskused, müük, finantsjuhtimine, projektijuhtimine jm. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Algajast edukaks investoriks