Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Eduka investeerimisportfelli koostamise tööriistad

Abivahendid aktsiate leidmiseks, varaklasside analüüsimiseks ja eduka portfelli koostamiseks
Koolituse eesmärk on muuta koolituse läbinute jaoks investeerimisotsuste tegemine lihtsamaks ning vähem aeganõudvaks, kasutades erinevaid tööriistu nii investeerimisideede leidmisel kui investeeringute analüüsil.

NB! Vaata ka seonduvaid koolitusi:

Koolitusel „Investeerimise tööriistad“ saab teadmisi, milliseid abivahendeid kasutades muuta investeerimine enda jaoks võimalikult lihtsaks, mugavaks ning vähem aeganõudvaks. Fookuse alla tulevad erinevad abivahendid, millega leida investeerimiseks sobilikke aktsiaid, analüüsida erinevaid varaklasse ning koostada edukas portfell kasutades kontrollnimekirju. Kontrollnimekirjad säästavad miljoneid elusid meditsiinis – tagavad, et lennukid püsivad taevas ning rongid rööbastel. Ka investeerimise puhul on kontrollnimekirjal oluline roll vältimaks oluliste aspektide kahe silma vahele jätmist.

Sihtgrupp:
Koolitusele on oodatud alustavad investorid,kes on teinud või tegemas oma esimesi samme ning sooviks investeerimise hõlbustamiseks kasutada ka professionaalile sobivaid tööriistu. Koolitus annab häid soovitusi ka juba natuke kogenumale investorile.

Koolitusele tulijalt ei eeldata eelteadmisi investeeringute valdkonnast, kuid päris alustajatel oleks soovitav enne läbida ka „Investor Toomase Akadeemia: algajast edukaks investoriks!“ koolitus.

Koolitus on maksimaalse kasu saamiseks töötoa vormis, pakkudes võimalikult aega säästvalt kõige vajalikumat informatsiooni, et investeerides edukas olla.

Koolituse programm:

 • 09:30 – 09:45 Kogunemine
 • 09:45 – 11:30 Kuidas leida sobivaid aktsiaid investeerimiseks?
  • Fundamentaalse analüüsi ning tehnilise analüüsi screenerid.
  • Kuidas screenereid kasutada ja leida sobivaid aktsiaid ning ideid investeerimiseks.
  • Praktika: tasuta ja tasuliste tööriistade kasutamine erinevate börsiettevõtete baasil.
 • 11:30 – 11:45Kohvipaus
 • 11:45 – 13:15 Aktsiate analüüsi tööriistad
  • Aktsiate hindamisel kasutatavad suhtarvud.
  • Suhtarvude kasutamine Exceli mudeli näitel.
  • Kuidas screenerite abil aktsiaid kiiresti ja ülevaatlikult analüüsida ning saada parem tervikpilt ka aktsiaturust.
  • Edukate investorite ja varajuhtide kontrollnimekirjad (checklistid) – milliseid kriteeriume järgida ning milliseid näitajaid vaadata aktsiate analüüsil.
 • 13:15 – 14:00 Lõunapaus (Lõunapaus ei ole hinna sees)
 • 14:00 – 15:30 Laenude ja kinnisvara analüüsi tööriistad
  • Tööriistad ühisrahastuse laenude krediidiriski hindamiseks
  • Tööriistad laenude riskiga korrigeeritud tootluse arvutamiseks
  • Tööriistad üürikinnisvara tootluse hindamiseks.
 • 15:30 – 15:45Paus
 • 15:45 – 17:00 Eduka investeerimisportfelli koostamise tööriistad
  • Portfelli tootluse ning riski arvutamise tööriistad
  • Ratsionaalse investori kontrollnimekiri – kaine otsustusvõime ja plaan, kuidas erinevate olukordades tegutseda
  • Investor Toomase tööriistad, mis on aidanud üle 15 aasta edukaid investeerimisotsuseid teha.

Koolitajad:
Tarvo Vaarmets
Finantsinsenerid OÜ juht, TTÜ õppejõud ja analüütik. Tarvo Vaarmets põimib oma tegemistes edukalt nii praktilist kui ka teoreetilist poolt. Ta on finantsturgudel tegutsenud juba peaaegu 15 aastat, omades hulganisti kogemusi nii eufoorilistest tõusuperioodidest kui ka valusatest langusaegadest. Tarvo tööalane tegevus on tihedalt finantsturgudega seotud. Ta on analüütikuna töötanud Äripäeva börsitoimetuses ning ta tegutseb praegugi finantsturgude analüütikuna. Lisaks on ta varahaldusfirma Finantsinsenerid OÜ juht ja omanik, ta on panustanud Balti Innovatsiooni Fondi ning riigiettevõtete nõukogude töösse. Tarvo on ka Äripäeva niinimetatud rahakühvelduse strateegia looja. Kasutades reaalseid börsil tehtud tehinguid, keskendub Tarvo investorite käitumise uurimisele. Teda on kutsutud oma uurimusi tutvustama finantskonverentsidele üle maailma – nii Euroopasse, Aasiasse kui ka Lõuna- ja Põhja-Ameerikasse.

Tõnn Talpsepp
Tõnn Talpsepp on aktiivne investor. Tal on doktorikraad finantsökonoomikas ja CFA (chartered financial analyst) kvalifikatsioon. Tõnnil on üle 10aastane kogemus finantsturgude ning investeeringutega seotud kursuste korraldamisega Tallinna Tehnikaülikoolis. Aastatel 2013-2014 töötas Tõnn Zürichi Ülikoolis ning aastatel 2004-2006 Hansapangas riskijuhtimise analüütikuna. Tema artikleid on publitseeritud rahvusvaheliselt kõrgel tasemel teadusajakirjades, talle on kaks korda omistatud Eesti Panga teaduspreemia, ta on saanud Šveitsi valitsuselt teadusstipendiume ning ta on valitud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna kõige inspireerivamaks õppejõuks.

Kristjan Liivamägi
Kristjan Liivamägi on varahaldusettevõtte KML Invest OÜ juhatuse liige ja omanik ning ta on tegutsenud investorina finantsturgudel üle 10 aasta. Ta on töötanud vandeaudiitorina üle 5 aasta rahvusvahelises audiitorbüroos Ernst & Young spetsialiseerudes pankade ja finantsasutuste auditeerimisele Saksamaal ja Baltikumis. Kristjani auditi klientideks on olnud muuhulgas Eesti Pank, Finantsinspektsioon, Nasdaq OMX Tallinn AS, DNB Pank AS, Bigbank AS, SEB Varahaldus AS, Admiral Markets AS, Mandatum Life Insurance Baltic SE ja Vienna Insurance Group. Hetkel töötab ta Tallinna linna finantsteenistuses linnakassa osakonna juhtivspetsialistina. Kristjanil on Tallinna Tehnikaülikooli doktorikraad finantsökonoomika alal ning ta on omandanud Tallinna Tehnikaülikooli panganduse ja rahanduse eriala magistri kraadi. Lisaks on Kristjan õppinud Dresdeni Tehnikaülikoolis Saksamaal. Ta loeb loenguid Tallinna Tehnikaülikoolis ja ettevõtluskõrgkoolis Mainor finantsturgude, rahanduse, panganduse ja finantsjuhtimise teemadel. Kristjan on publitseerinud teadustöid rahvusvahelistes teadusajakirjades, talle on omistatud Eesti Panga teaduspreemia 2014 ja 2016. aastal, Jaan Poska nimeline stipendium, Tiina Mõisa doktoriõppe stipendium ning ta on valitud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna 2016. aasta parimaks loengute andjaks.

Investor Toomas
Investor Toomas on Äripäeva poolt välja mõeldud tegelane ning Eesti kõigi aegade aja- ja rahamahukam ajakirjanduslik eksperiment. Tema käsutuses on reaalne raha, mida hakati 2002. aasta algusest investeerima aktsiaturgudele. Investor Toomase investeerimisotsused langetab Äripäeva börsitoimetus. Teadaolevalt pole investor Toomast 18 aasta lõikes edestanud üks kohalik avalik fond.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Äripäeva Akadeemia korraldab kõrgel tasemel koolitusi, mis aitavad ettevõtlikel inimestel, juhtidel ja võtmetöötajatel olla oma igapäevatöös edukamad ja tõhusamad. Pakume nii pikemaajalisi kui ühe- ja kahepäevaseid koolitusi erinevates valdkondades, nagu juhtimine, eneseareng, suhtlemisoskused, müük, finantsjuhtimine, projektijuhtimine jm. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Eduka investeerimisportfelli koostamise tööriistad

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.