Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Ehitusettevõtetele olulised muudatused maksukorralduse seaduses

Koolituse eesmärk on anda põhjalik ülevaade uute kohustuste sisust ning sanktsioonidest nende järgimata jätmise eest.

Alates 01. oktoobrist 2023 jõustuvad maksukorralduse seaduses mitu olulist muudatust, millega täiendatakse töötamise registrit töövõtuahelast ja töötamise kestusest teatamise kohustusega. Sätestatakse töövõtuahela ja töötamise kestuse andmekogu, sinna kogutavate andmete liigid, peatöövõtja ja ehitusettevõtja kohustused seoses nende andmete kogumise ja esitamisega, samuti isikute ehitusplatsil viibimise kontrollimine. Määratakse ka andmete esitamise ja parandamise tingimused ning järelevalve andmete kogumise ja esitamise üle.

Sihtrühm:
Ehitusettevõtete juhid, kinnisvara arendajad, ehituse projekti- ja objektijuhid, juristid, spetsialistid ning kõik teised teemast huvitatud.

Programm:

 • 09:50 – 10:00 Kogunemine veebikeskkonda
 • 10:00 – 12:00 Ehitusettevõtetele olulised muudatused maksukorralduse seaduses
  • Töövõtuahela ja töötamise kestuse andmekogu
  • Peatöövõtja kohustused
  • Ehitusettevõtja kohustused
  • Ehitusplatsil viibimise fikseerimine
  • Andmete parandamine
  • Sunnivahendi rakendamine ja trahvid arvestuse pidamise nõuete rikkumise eest

Koolitaja:
Martina Proosa
Merko Ehitus Eesti AS jurist
Martina Proosa on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Martina on lõpetanud 2002. aastal Tartu Ülikooli Õigusinstituudi (magistri kraad). Töökogemus juristina ehitamise ja planeerimise valdkonnas alates 2006. aastast: advokaadibüroos Glikman ja Partnerid (2006-2011 ja 2014-2016), õiguskantsleri nõunikuna (2011-2012), Siseministeeriumi planeeringute osakonna juhatajana (2012-2014). Praegu töötab AS-is Merko Ehitus Eesti juristina. Käsiraamatute “Uus ehitusseadustik ja ehitamine” ning “Planeerimisseadus ja selle rakendamine” autor. Lisaks hulgaliselt artikleid ehitamise, ruumilise planeerimise jm teemadel.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Ehitusettevõtetele olulised muudatused maksukorralduse seaduses

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.