Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Krüptorahade kajastamine raamatupidamises

Krüptorahade üha laiem kasutuselevõtt, on tekitanud paljudel raamatupidajatel küsimuse, kuidas toimub krüptorahade kajastamine raamatupidamises.

Raamatupidamise Toimkond on võtnud krüptoraha ühise nimetusena kasutusele termini PTP-instrument (ehk plokiahela tehnoloogial põhinev instrument).

Kuigi Raamatupidamise Toimkond ei ole reguleerinud PTP-instrumentide kajastamist detailides, antakse siiski üldised suunised nende kajastamiseks Eesti Finantsaruandluse Standardi kohaselt.

Koolituse eesmärk on selgitada, kuidas kajastada krüptoraha selliselt, et aruande lugejale oleksid need arusaadavad, valitud arvestuspõhimõtted lähtuksid instrumentide majanduslikust sisust ja oleksid võrreldavad analoogsete instrumentide arvestuspõhimõtetega.

Sihtrühm:
Raamatupidajad, finantsjuhid, ettevõtete juhid, ettevõtjad ning kõik teised teemast huvitatud.

Programm:

  • 09:55 – 10:00 Veebikeskkonda kogunemine
  • 10:00 – 12:00 Krüptorahade kajastamine raamatupidamises
    • Tokenid ja krüptovaluutad. Varad või bilansivälised varad või hoopis kohustised?
    • Omandaja versus emiteerija (kui on). Kaks erinevat raamatupidamiskäsitlust
    • Krüptovaluuta – mis see on ja kuidas eristub nt rahast ja raha ekvivalentidest ning väärtpaberitest? Kajastamise nüansid ja ohukohad
    • Kaevandamine versus ost-müük. Lühi- ja pikaajalise perspektiivi arvestamine
    • Kas ainuke abimaterjal on raamatupidamise toimkonna tõlgendus RTT 1? Finantsaruandluse standardid
    • Tehingute tulemused. Erinevused ja sarnasused, kui tehingu osaliseks on äriühing versus eraisik?

Koolituse läbinu teab, kuidas eristub krüptoraha rahast, raha ekvivalentidest ja väärtpaberitest ning millised on raamatupidamises kajastamise nüansid ja ohukohad.

Koolitaja:
Sulev Luiga BDO Eesti AS, CEO, juhtiv partner
Sulev Luiga on professionaalne teadmuspõhiste ettevõtete juht. BDO Eesti juhatuse esimees ja juhtiv partner 2010. aastast, kelle finantssektori professionaalsete teenuste ettevõtete tippjuhtimise kogemus ületab 20 aastat. Finantsaruandlusega ning äri- ja maksunõustamisega soetud tegevusaladesse panustamist illustreerivad arvukad koolitused ning arvestus- ja aruandluse alased publikatsioonid, millega on võimalik tutvuda BDO Eesti kodulehel www.bdo.ee (Artiklikogu). Oma karjääri jooksul on ta meeskondade ja muudatuste juhtimise ning tegevuste finantseerimise oskusi rakendanud ja lihvinud ka kahes börsiettevõttes, mis projektijuhtimise peatöövõtu ettevõtetena tegutsesid kinnisvara arenduse ja ehituse alal. Juhatuse liikmena ja finantsjuhina on tal ettevõtte börsile viimise ehk börsi abil tegevuste rahastamise korraldamise kogemus. Lisaks juhatuse esimehe ning juhtivpartneri rollile täidab Sulev BDO Eestis ka Risk & Compliance Management Partner (RCMP) rolli, millel on seos krüptovaluutade kasutamisega läbi rahapesu tõkestamise hoolsusmeetmete.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Krüptorahade kajastamine raamatupidamises

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.