Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Kuidas pöörata pingeolukorrad eduks?

Raske vestlus, vastutusrikas esinemine, oluline müügiesitlus – kuidas anda pingeolukorras oma parim?

Iga professionaali elus tuleb ette pingelisi hetki – kaalukas esinemine, oluline müügiesitlus, tööintervjuu, uus vastutusvaldkond, pingeline periood tööl, keeruline vestlus. Pingelist hetke ette aimates on meil kaks võimalust: esimene variant on pingelisi olukordi vältida. Ent teine ja ehk parem variant on olla hästi ette valmistunud, emotsionaalselt ja ka füüsiliselt tippvormis.

Koolitusel õpime, kuidas valmistuda pingelistes olukordades edukalt toime tulema kasutades sarnaseid meetodeid, mida kasutavad tippsportlased oma sooritusteks ettevalmistudes.

Sihtgrupp:
Koolitusele on oodatud juhid, tippspetsialistid, keda ootab ees oluline väljakutse – muutus töökeskkonnas, kaalukas esinemine, oluline müügiesitlus, tööintevjuu, uus vastutusvaldkond, pingeline periood tööl, keeruline vestlus.

Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt kahele järgnevale küsimusele:

 • Kas sind ootab ees oluline väljakutse ja Sa pole päris kindel, et teed selle ära oma parimal moel?
 • Kas varemalt oled kogenud, et ehkki enda arvates oled asjad läbi mõelnud, et tähtsate asjade tegemise hetkel on ikka emotsioonid sinust võitu saanud?
 • Kas tahad teada, milleks Sa tegelikult võimeline oled ja kuidas see võimekus õigel hetkel realiseerida?
 • Kas tahad saada endale eluks kaasa maailma tipptegijate poolt läbi proovitud vahendid pingelistes olukordades supertulemuste tegemiseks?
 • Kas tahad teada, kuidas tippsportlased ja tippjuhid juhivad oma emotsioone ja tähelepanu ning valmistuvad olulisteks väljakutseteks?

Koolituse eesmärk on anda osalejatele mõistmine, kuidas inimene pingele reageerib, anda edasi metoodikaid pinge olukorras edukaks tegutsemiseks ja aidata osalejal end ette valmistada ees ootavaks väljakutseks – raske vestlus, oluline müügiesitlus, vastutusrikas esinemine.

NB! Eesmärk ei ole ebamugavate ja pingeliste olukordade ja tunnete vältimine. Eesmärk on neid olukordi otsida ja oma kasuks tööle panna – tunda end ebamugavates olukordades mugavalt ja teha neis oma parim.

Koolituse sisu:

 • Pinge ja väljakutse
  • Mis on pinge ja kuidas ta tekib ja kuidas meie käitumist mõjutab?
  • Miks tasakaal pole hea eesmärk, miks stress ja pinge on hea ja kasulik?
  • Mis toimub meie peas ja kehas, kui ees ootab väljakutse?
   Kasutatavad meetodid: lühiharjutused, teooria, diskussioon
 • Takistavad mõtted ja tähelepanu suunamine tegevusele
  • Kust ja miks tekivad väljakutsele mõeldes takistavad mõtted?
  • 2 metoodikat takistavate mõtetega toime tulekuks: negatiivne-positiivne skaalast lahkumine ja ACT metoodika (tippjuhtide ja -sportlaste tööriistad)
  • Tegevusele keskendumine ehk võimalike tagasilöökide vähendamine
   Kasutatavad meetodid: lühiharjutused, teooria, diskussioon
 • Positiivse enesekuvandi loomine ja harjutamine
  • Mis on enesekuvand ja kuidas see on seotud väljakutsega?
  • Positiivse enesekuvandi loomine ja selle harjutamine.
  • Miks positiivsusest pakatamine võib takistada ja kuidas kasvatada enesekindlust konkreetse väljakutse kontekstis?
   Kasutatavad meetodid: lühiharjutused, teooria, diskussioon
 • Enda parima soorituse plaani tegemine
  • Väljakutse defineerimine ehk milles seisneb pinge ja väljakutse konkreetselt osaleja jaoks (st mitte “uus töö”, vaid mis selles uues töös pinget tekitab)?
  • Endale plaani tegemine: kuidas ja mida saan teha enna väljakutse algust, millele tähelepanu keskendama väljakutse ajal ja mida teen pärast, et koguda enesekindlust ja õppida. Konkreetsed tippjuhtide ja -sportlaste peal testitud metoodikad
  • Plaanide võtmekohtade diskussioon, kohendamine, täiendamine.
   Kasutatavad meetodid: lühiharjutused, teooria, diskussioon

Koolitus on metoodiliselt üles ehitatud sellisel põhimõttel, et osalejad seostaksid käsitletavad teemad oma isikliku kogemusega ja saaksid uusi oskusi ja teadmisi kohe peale koolitust harjutama ja rakendama hakata. Teemaplokid on üles ehitatud selliselt, et algavad harjutusega, mis juhatab teemasse sisse ning seob selle osaleja isikliku kontekstiga. Järgneb teooria, kus koolitaja toob välja teema olulisuse ning selle, mis ja kuidas töötab. Teemaploki lõpetuseks toimub kinnistamine läbi diskussiooni: teema laiendused, isiklikud kogemused, näited jne.

Koolituse tulemuslikkust hinnatakse koolitusel osalemise aktiivsuse ning endale tehtava tegevusplaani järgi. Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

Koolituse tulemusena osaleja:

 • teadvustab, kuidas pinge mõjutab tema keha ja käitumist;
 • on saanud kolm konkreetset töövahendit oma emotsioonide ja tähelepanu juhtimiseks pinge olukorras;
 • on teinud tegevusplaani ees ootava konkreetse väljakutse tarvis.

Koolitaja:
Raimo Ülavere

Koolitaja ja coach Raimo Ülavere aitab edukatel inimestel teha oma käitumises positiivseid muutusi, mis on püsivad ja mis on ka teiste poolt teadvustatud. Tööd teeb Raimo suures osas juhtide ja oma valdkonna tipptegijatega ning tippsportlastega.
Coachinud ja koolitanud on Raimo 2008. aasta algusest ning sellest ajast teeb ta koostööd igal aastal üle 3000 inimesega. Aastate jooksul on Raimo viinud läbi üle saja juhi personaalse coachingu programmi ning aidanud mitmetel tippsportlastel hüppeliselt oma võimekust tõsta.
Raimo omab nii juhi kui meeskonna coachingu sertifikaati maailma ühelt juhtivalt juhtide coachilt Marshall Goldsmithilt, kasutades coachingutes ka viimase eripärast metoodikat. Metoodika keskendub just eelkõige juhtide käitumisharjumuste muutmisele. Lisaks on Raimol meeskonna coachingu sertifikaat Briti ühe tunnustatuimast coachingu koolitusfirmast Academy of Executive Coaching.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Äripäeva Akadeemia korraldab kõrgel tasemel koolitusi, mis aitavad ettevõtlikel inimestel, juhtidel ja võtmetöötajatel olla oma igapäevatöös edukamad ja tõhusamad. Pakume nii pikemaajalisi kui ühe- ja kahepäevaseid koolitusi erinevates valdkondades, nagu juhtimine, eneseareng, suhtlemisoskused, müük, finantsjuhtimine, projektijuhtimine jm. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Kuidas pöörata pingeolukorrad eduks?