Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Kuidas vältida rahapesu järelevalve hammasrataste vahele sattumist?

Koolituse eesmärk on anda osalejatele praktilist nõu, kuidas korraldada ettevõtte tegevust nii, et vältida rahapesu uurijate huviorbiiti ja rahapesuskandaali keskmesse sattumist ja mida teha siis, kui uurimine ettevõtte majandustegevuse üle juba käib.

Rahapesu tõkestamisetegeliku kasusaaja tuvastamise ning tehingus kasutatava vara päritolu tõendamise reeglite karmistumine muudab igapäevaste äritehingute tegemise üha keerulisemaks. Rahapesu tõkestamise temaatika ning sellega seonduvalt kliendi tausta (sh kliendi rahaliste vahendite päritolu) uurimine ja sellekohaste küsimuste esitamine on muutumas üha igapäevasemaks. On tavapärane, et kõik ettevõtjad puutuvad sellega ühel või teise moel kokku – olgu tegemist siis kinnistu müügi- või ostutehinguga või näiteks oma ettevõttesse raha kaasamise või juhtorgani liikmete valimisega.

Sihtrühm:
Ettevõtete juhid, juhatuse liikmed, raamatupidajad, finantsjuhid ning kõik teised teemast huvitatud isikud.

Programm:

 • 09:50 – 10:00 Kogunemine veebikeskkonda
 • 10:00 – 12:00 Kuidas vältida rahapesu järelevalve hammasrataste vahele sattumist?
  • Keda puudutab rahapesu kontroll?
  • Rahapesuga seotud nõuete rikkumisega kaasnev vastutus
  • Kus ja kuidas probleemid rahapesu kontrolliga päriselus alguse saavad?
  • Rahapesu Andmebüroo järelevalve mängureeglid
  • Probleemid raha legaalse päritolu tõendamisega
  • Järelevalvemenetluse üle kasvamine kriminaalasjaks
  • Rahapesu järelevalvega seotud piirangud menetlusaluse jaoks
  • Rahapesu järelevalve: kus on, sinna tuleb juurde
  • Mida saab neis menetlustes enda kaitseks ette võtta?

Koolituse läbinu tunneb rahapesu kontrolliga seonduvaid olulisi nüansse, oskab seeläbi vältida rahapesu järelevalve hammasrataste vahele sattumist ning teab, mida sellistes menetlustes enda kaitseks ette võtta.

Koolitaja:
Risto Käbi 
Advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat
Vandeadvokaat Risto Käbi on töötanud advokaadina üle 20 aasta, spetsialiseerudes kriminaalõigusele. Hetkel veab ta advokaadibüroos TRINITI karistusõiguse valdkonda, olles lisaks finantsõiguse töögrupi liige. Risto on kaitsnud rahapesus kahtlustatavaid, samuti nõustanud ja esindanud Rahapesu Andmebüroo järelevalvemenetlustes.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Kuidas vältida rahapesu järelevalve hammasrataste vahele sattumist?

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.