Kõik koolitused ühest kohast!

tk

Küsimustele vastab Peeter Klanberg

Avaldatud: 14.09.2009 | Autor: Koolitusportaal | Kommentaare: 0

Viiele intervjuu küsimusele vastab Q-Retke programmi algataja Peeter Klanberg.

Kes Sa oled ja kuidas oled seotud koolitustega? 
Olen ettevõtja aastast 1992. Oma põhilise energia panen täna kahe IT ettevõtte, Mindware ja IT Partner arendusse. Ühe kõrvaltegevusena paelub mind lisaks teiste ettevõtete ja ettevõtjate ning liidrite ja juhtide kui ka lihtsalt inimestecoach’imine. Ma ei ole koolitaja tavapärases mõttes, kes õpetab inimestele tarkusi vaid olen mentor/coach liidritele ja organisatsioonidele, kus tunnustatakse liidriks olemist organisatsiooni kõikidel tasanditel. See tähendab tarkuste väljatoomist nendi endi seest, õppimist läbi kogemuse. Olen koos oma partneriga, Aarne Adler välja töötanud Q-Retke programmi, mis aitab inimestel ennast leida ja saavutada seda, mis neile elus kõige tähtsam on.

Milline osa on olnud õppimisel Sinu teel ning kuidas õpid kõige meelsamini? 
Olen lõpetanud Dresdeni tehnikaülikooli ja hiljem ärijuhtimise magistrantuuri Stockholm School of Economics in Riga. Meeldiv on kuulata teiste kogemusi ja õpetusi. Meenutades hetki, mis mind elus kõige rohkem õpetanud on, siis meenuvad mulle õppimised läbi oma kogemuste ja praktika. Minu üheks suuremaks väljakutseks on olnud meeskonna loomine ja motiveerimine 8 aasta jooksul SEB’s, kus töö inimestega õpetas mind olema liider ja motiveerima teisi kaasa mõtlema ning samuti omal kohal liider olema. Inimeste avamine selliselt, et nad teeksid ettevõtte hüvanguks seda mida ettevõte soovib ning samal ajal ka inimesed tunneksid, et nemad on ettevõtte loojad.

Mis on see, mis avab Sinu silmad ja inspireerib? 
Mind inspireerib see, kui minu loodud organisatsioon või meeskond saavutab olukorra, kus ta hakkab iseseisvalt, ilma minuta tööle. Ma nimetan seda elavaks organisatsiooniks, sest talle ei ole vaja enam tuge, ta elab omaette ja saab ise hakkama ning kasvab iseseisvalt. Nii on ka inimestega, kes saavad iseseisvalt hakkama ja kui ma suudan kedagi aidata saamaks rohkem iseseisvaks, rohkem teadlikumaks iseenesest ning seesama inimene on saadu eest siiralt tänulik. Energiat annab see, kui ma näen, et olen suutnud aidata kedagi elus edasi.

Millised on Sinu arvates tuleviku õppimiskanalid ja -võimalused?
Kindlasti on üks osa õppimisel teadmiste omandamine koolipingis, aga mida aeg edasi, seda kitsamaks ja mahukamaks lähevad teadmised oma konkreetses töövaldkonnas. See tingib kindlasti erialase õppe läbi praktika, läbi kogemuse. Kogedes midagi ei unusta me seda üldjuhul ning see saadab sind kogu elu. Meie maailm on keeruline ja selle kõige mõistmiseks ei ole inimene suuteline. Sellepärast hakkavad kindlasti järjest rohkem väärtust omama pehmemate väärtuste tundmine ja inimesega ümberkäimine, mis on liidriks olemise tunnused, kuidas võita sõpru ja tunnustada inimesi.

Milline oleks Sinu soovitus Tark.ee uudiskirja lugejatele sügiseks 2009?
Meie majanduslik olukord on keeruline, kuid stabiliseerumas ja mitmes kohast kostub läbi ka uusi elumärke. Ma loodan, et majandus on saavutanud oma madalseisu ja siit on ainult võimalik paremuse poole minna. Rasketel aegadel soovitan tegeleda iseendaga ja valmistuda uuteks väljakutseteks, mis peagi meile vastu tulevad. See on aeg oma kodutöö tegemiseks, enda koolitamiseks, ettevalmistamiseks, läbimõtlemiseks, planeerimiseks ja eesmärkide seadmiseks. Kasutage seda aega väärikalt ja kasulikult. Hea ettevalmistus on pool võitu.
Loo ja ole liider!

Täname Peetrit tema mõtete ja soovituste eest!

Loe lisaks Peetri artiklit Liider – olla eeskujuks ja vedada

Kirjuta kommentaar