Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Ole koroonaviiruse (COVID-19) stressist kavalam

Otsustasime online-koolituse teha selleks, et praegusel ajal mitte ainult viirusest pääseda, vaid ka oma vaimset tervist hoida.

Tulenevalt EV valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrale toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse poolt korraldatavad koolitused kuni 11. juunini 2020. a online-koolitustena.

Kuidas online-koolitus toimub?

 • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
 • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
 • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne kolm päeva.

See, kuidas epideemia ajal käituda ja ennast viirusest eemale hoida – pese käsi, hoidu rahvarohketest kohtadest jms., on igaühele selgeks saanud. Teine lugu on enda vaimse tervise säilitamise ja COVID-19 stressiga toimetulekuga. Varasemate uuringute põhjal võid prognoosida, et pool aastat pärast kriisi on post-traumaatiline stress 5-26% inimestest. Selleks, et nii ei läheks, tuleb juba praegu ära tunda iseenda ja teiste stressireaktsioonid ning hakata kasutama stressiga toimetuleku erinevaid võimalusi.

Sihtrühm:
Kõik, kes tunnevad tavapärasest kõrgemat vaimset pinget

Programm:

 • 09:45 – 10:00 Webinari ruumi kogunemine
 • 10:00 – 11:45 Ole koroonaviiruse (COVID-19) stressist kavalam
  • Mis toimub? Normaalsed käitumisreaktsioonid ebanormaalsele olukorrale.
  • Psühholoogilised reaktsioonid: kerged reaktsioonid (unehäired, ärrituvus, muretsemine jms.), keskmised reaktsioonid (unetus, ärevushäire, söömishäired jms.), rasked reaktsioonid (depressioon, posttraumaatiline stress jms.).
  • Pikemaajalised normaalsed reaktsioonid ebanormaalsele olukorrale: emotsionaalsed reaktsioonid (viha, süüdistamine, abitus jms.), füsioloogilised efektid (üliaktiivsus, väsimus jms.), tunnetuslikud efektid (tähelepanu keskendumisvõime langus, mäluhäired jms.), inimestevahelised suhted (võõrdumine, suurenenud läheduse otsimine jms.).
  • Mõned näited: (a) käitumuslik nakatumine ehk miks inimesed hakkasid WC paberit kokku ostma või (b) patuoina, süüdlase otsimine või (c) kontrollivajadus.
  • COVID-19 stress kui mitme põhjusega stress ja sellega toimetulek. COVID-19 stress koosneb mitmest komponendist: tööstress, pere- ja kodustress, isiklik finantsstress, tervisestress.
  • Sotsiaalse distantseerumisega kaasuvad psühhosotsiaalsed riskid (hirm, ärevus, ärrituvus, stigmatiseerimise kogemus jms.) ja kuidas hakkama saada (päevarutiin, uudised, emotsioonid, suhtlemine, lemmikloomad jms.).
  • Stressiga toimetuleku strateegiad: eeldused, esmaabi ja tegelik toimetulek.
  • COVID-19 stressi taseme testimine iseendal: tasuta elektrooniline test aadressil pekonsult.ee/koroona.php
  • Briti Personalijuhtimise ja Personaliarenduse Assotsiatsiooni (CIPD) soovitused neile, kes praegu jätkavad töötamist oma töökohal.

Koolitaja:
prof emer. Mare Teichmann
PE Konsult, juhataja
Mare Teichmann on Eesti psühholoog, Tallinna Tehnikaülikooli tööstuspsühholoogia instituudi psühholoogia õppetooli professor. Tema teadustöö põhisuundadeks on tööstress, elukvaliteet (sh tööelu kvaliteet), kontrollkese ja e-õpe.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Ole koroonaviiruse (COVID-19) stressist kavalam