Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

OÜ-tamine – kus on piir õiglase teenusepakkumise ja maksudest kõrvalehoidmise vahel?

Kuigi Maksu- ja Tolliamet on teatanud, et ei soovi kasutada „OÜ-tamise“ mõistet, jätkub siiski ettevõtete kontrollimine ja teavitamine. Ühendust on võetud keskmiste ja suurte ettevõtetega, kus töötasu maksmise asemel on juhatuse liikmetelt või töötajatelt ostetud juhtimis- või konsultatsiooniteenust. Halba valgusesse on sattunud ka väikeettevõtjad kes ei maksa endale piisavalt palju palka, vaid võtavad hoopis dividende või jätavad kasumi osaühingusse. Kuidas vältida OÜ–tamisega maksuameti huviorbiiti sattumist? Mis siis ikkagi on „OÜ-tamine“?

Mida teha edaspidi teisiti, et kõik oleks korrektne ning ei tekiks vastuolu maksuametiga? Milline on piir tööjõumaksudest kõrvalehoidmise ja õiglase teenusepakkumise vahel? Mida räägib sel teemal kohtupraktika?

Kuidas online-koolitus toimub?

 • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
 • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale küsimusi.
 • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne seitse päeva.

Sihtrühm:
Ettevõtjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid ja -spetsialistid, juristid ja kõik teised teemast huvitatud

Programm:

 • 09:50 – 10:00 Veebikeskkonda kogunemine
 • 10:00 – 12:00 OÜ-tamine – kus on piir õiglase teenusepakkumise ning maksudest kõrvalehoidmise vahel?
  • Mida tähendab majanduslik tõlgendamine maksunduses?
  • Mida räägib kohtupraktika?
  • Kas maksuamet saab öelda, kui palju peab palka maksma või OÜ kas tohib teenust osutada?
  • Kus on piir teenuse osutamise ja töötamise vahel?
  • Millal on võimalik juhtimisteenuse osutamine läbi äriühingu?
  • Kas maksuamet võib dividendi lugeda töötasuks?
  • Kuidas tüüpiliselt hinnastatakse teenuseid seotud isikute vahel?

Koolitaja:
Ranno Tingas
Ernst & Young Baltic AS, partner, juhatuse liige ja maksunõustaja
Ranno Tingas on partner ja juhatuse liige Ernst & Young Baltic AS-is (EY), mis on 110 töötajaga audiitor- ja konsultatsioonibüroo ning turuliider Baltikumis. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti maksunõustaja (Euromoney poolt) ja ka Eestis hinnatud nõustaja ja koolitaja. Ranno on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning ennast täiendanud mitmetel rahvusvahelistel koolitustel. Ranno on alates 2006. aastast Eesti Maksumaksjate Liidu nõukoja liige ning läbi Teenusmajanduse Koja ja FinanceEstonia juhatuse on ta aktiivselt kaasa mõtlemas ja poliitikutega läbi rääkimas Eesti ärikeskkonna konkurentsivõime teemadel.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

OÜ-tamine – kus on piir õiglase teenusepakkumise ja maksudest kõrvalehoidmise vahel?