Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Päikeseenergia kasutamise ja tuulikute rajamisega seotud ehitusõiguslikud küsimused

Päikesepaneelid on levinuim lokaalse taastuvenergia lahendus- neid saab kasutada nii suurtes hoonekompleksides kui ka väikestes eramajades. Päikesepaneelid aitavad hoida kokku elektrikuludelt ja tõsta hoone energiaklassimärgist, mis omakorda suurendab kinnisvaralist väärtus.

Kuidas käib päikeseelektrijaama rajamine ja milliseid toetusmeetmeid selleks kasutada saab? Kuidas hinnata pargi tasuvust?
Millised on energiasalvestamise võimalused ning kuidas saada päikeseenergia lahendusest maksimaalset kasu ja millised on turu tulevikuperspektiivid?
Koolitus annab vastuse neile ja paljudele teistele küsimustele.

Õppepäeva eesmärk on selgitada erinevaid tehnilisi võimalusi päikeseenergia kasutamiseks hoone energiavarustuses, anda teadmisi, kuidas hinnata nende kasumlikkust ning tutvustada erinevaid toetusmeetmeid ja kuidas neid korrektselt taotleda.

Sihtrühm:
Ehitusinsenerid, arhitektid, projekteerijad, ehituse projektijuhid, arhitekti- ja inseneribüroode esindajad, ehitusettevõtete juhid, omanikujärelvalve teostajad, ehitajad, kinnisvara arendajad ja haldurid, energiaaudiitorid, energiatõhususe spetsialistid, KOV-de ehitusspetsialistid ja teised teemast huvitatud.

Programm:

 • 08:50 – 09:00 Kogunemine veebikeskkonda
 • 09:00 – 13:30 Päikeseenergia kasutamine hoone energiavarustuses: tehnilised võimalused ja majanduslik otstarbekus
  • Turu ülevaade ja tulevikuperspektiivid
  • Päikeseenergia kasutamine hoone energiavarustuses
  • Kuidas saada päikeseenergia lahendusest maksimaalset kasu?
  • Ülevaade energiasalvestuslahendustest
  • Lihtsamad viisid hoone energiamärgise tõstmiseks
  • Majandusliku otstarbekuse analüüsimine, arvutusmeetodid
  • Ülevaade toetusmeetmetest
  • Päikeseenergia lahenduse rajamise protsess ja nõuded

Koolituse läbinu teab, kuidas käib päikeseelektrijaama rajamise protsess ja oskab hinnata selle kasumlikkust, omab ülevaadet energiasalvestuslahendustest, teab erinevaid toetusmeetmeid ja oskab neid korrektselt taotleda, tunneb alternatiivseid lokaalse energiatootmise lahendusi.

Koolitaja:
Mikk Tootsi
Eesti Energia päikeseenergia ja salvestuslahenduste teenusjuht
Mikk on Eesti Energias töötanud alates 2019 aastast. Eelnevalt juhtinud ka kogu energiateenuste müüki aga täna spetsialiseerunud päikese ja salvestuslahenduste teenuse juhtumisel kõikides Eesti Energia koduturgudes (Eesti, Läti, Leedu, Poola). Mikk on varasemalt päikeseenergeetika valdkonnas toimetanud alates 2016. aastast erinevates ettevõtetes, kogemus nii päikeselahenduste paigalduse ja projektijuhtimisega kuni müügini välja.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Päikeseenergia kasutamise ja tuulikute rajamisega seotud ehitusõiguslikud küsimused

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.