Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Päikeseenergia kasutamise ja tuulikute rajamisega seotud ehitusõiguslikud küsimused

Seoses vajadusega kasutada rohkem taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit soovitakse aina enam rajada päikeseelektrijaamu ja tuuleparke, paigaldada üksikuid tuulikuid ning hoonele või hoone kõrvale päikesepaneele.

Praktikas on seoses sellega tulnud tegeleda paljude ettenägematute takistustega, sest iga kohalik omavalitsus seab tuulikute ning päikeseparkide rajamiseks erinevaid nõudmisi.

Koolituse eesmärk on tutvustada päikese- ja tuuleenergia rajatisi ning nende rajamise ning kasutusele võtmise õiguslikke aluseid.

Koolitus sisaldab näiteid praktikast ja viiteid kohtulahenditele.

Sihtrühm:
Ehitusspetsialistid, haldusjuhid, projekteerijad, juristid, kinnisvaraarendajad ja teised antud teemast huvitatud spetsialistid.

Programm:

 • 09:45 – 10:00 Kogunemine veebikeskkonda
 • 10:00 – 11:30 Päikeseenergia kasutamise ja tuulikute rajamisega seotud ehitusõiguslikud küsimused
  • Millega on päikesepaneelide ja tuulikute puhul tegemist ja millised õigusaktid nende rajamist reguleerivad?
  • Kas ja millistel juhtudel on vaja taotleda projekteerimistingimusi või koostada planeering?
  • Päikesepaneelide ja tuulikute rajamiseks vajalikud load, kes on pädev neid andma?
  • Kasutusele võtmise eeldused ja alused (load, teatised)
 • 11:30 – 11:45 Virgutuspaus
 • 11:45 – 13:15 Koolitus jätkub
  • Kooskõlastused ja arvamused
  • Otsused ja nende tegemise tähtaeg
  • Kasutamisega seotud lepingud

Koolituse läbinu teab muuhulgas sellest, milliseid menetlusi tuleb päikese- ja tuuleparkide rajamisel läbida, milliseid lubasid on vaja nende rajatiste ehitamiseks ja kasutusele võtmiseks ning milliseid dokumente tuleb lubade taotlemiseks esitada. Samuti käsitletakse koolitusel lepinguid, mis sõlmitakse kinnisasja omaniku ja rajatiste rajamisest huvitatud isikute vahel.

Koolitaja:
Martina Proosa 
Merko Ehitus Eesti AS jurist
Martina Proosa on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Martina on lõpetanud 2002. aastal Tartu Ülikooli Õigusinstituudi (magistri kraad). Töökogemus juristina ehitamise ja planeerimise valdkonnas alates 2006. aastast: advokaadibüroos Glikman ja Partnerid (2006-2011 ja 2014-2016), õiguskantsleri nõunikuna (2011-2012), Siseministeeriumi planeeringute osakonna juhatajana (2012-2014). Praegu töötab AS-is Merko Ehitus Eesti juristina. Käsiraamatute “Uus ehitusseadustik ja ehitamine” ning “Planeerimisseadus ja selle rakendamine” autor. Lisaks hulgaliselt artikleid ehitamise, ruumilise planeerimise jm teemadel.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Päikeseenergia kasutamise ja tuulikute rajamisega seotud ehitusõiguslikud küsimused

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.