Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Planeerimisseaduse muudatused ning nende mõju KOV’idele ja ehitusettevõtjatele

Riigikogu võttis 15.12.2021 vastu planeerimisseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade muudatustest, mis muuhulgas puudutavad mõisteid, planeerimismenetluses teavitamistavalike arutelu läbiviimise kordahalduslepingute sõlmimist ja detailplaneeringu kehtestamist.

Sihtrühm:
Kohalikud omavalitsused, ehitusettevõtjad, ehitusinsenerid, ehituse projekti- ja objektijuhid, ehitusfirmade juhid, ehitusjärelevalvega tegelevad inimesed ja kõik teised teemast huvitatud isikud.

Programm:

 • 09:45 – 10:00 Kogunemine veebikeskkonda
 • 10:00 – 12:00 Planeerimisseaduse muudatused ning nende mõju KOV’idele ja ehitusettevõtjatele
  • Mõistete ja põhimõtete täpsustused
  • Avaliku arutelu läbiviimise täiendavad võimalused
  • Teadete edastamist puudutavad muudatused
  • Detailplaneeringukohaste rajatiste väljaehitamisega seotud kulude kandmise kord
  • Detailplaneeringut puudutavad muudatused
  • Ülevaade loodavast planeeringute andmekogust

Koolituse läbinu teab ka kohalike omavalitsuste uuest kohustusest kehtestada hiljemalt 01.11.2022 detailplaneeringukohaste rajatiste väljaehitamiseks ja väljaehitamisega seotud kulude kandmise kokkuleppimiseks kord. Lisaks saab teada muudetud üldplaneeringu koostamise tähtaegadest ning planeeringute andmekogust.

Koolitaja:
Martina Proosa 
Merko Ehitus Eesti AS jurist
Martina Proosa on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Martina on lõpetanud 2002. aastal Tartu Ülikooli Õigusinstituudi (magistri kraad). Töökogemus juristina ehitamise ja planeerimise valdkonnas alates 2006. aastast: advokaadibüroos Glikman ja Partnerid (2006-2011 ja 2014-2016), õiguskantsleri nõunikuna (2011-2012), Siseministeeriumi planeeringute osakonna juhatajana (2012-2014). Praegu töötab AS-is Merko Ehitus Eesti juristina. Käsiraamatute “Uus ehitusseadustik ja ehitamine” ning “Planeerimisseadus ja selle rakendamine” autor. Lisaks hulgaliselt artikleid ehitamise, ruumilise planeerimise jm teemadel.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Planeerimisseaduse muudatused ning nende mõju KOV’idele ja ehitusettevõtjatele

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.