Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Psühholoogilise esmaabi (PEA) baaskoolitus

Igapäevaelus tuleb paratamatult ette raskeid olukordi: õnnetusi, lähedase inimese kaotust, raskeid haigusi, vägivalda. Me võime olla ise otsesed kannatajad, kannatanu lähedased, töökaaslased, pealtnägijad, juhtunust kuulnud inimesed või abiandjad.

Oleme kõik potentsiaalsed abiandjad. Ennast ja teisi saab aidata vaid siis, kui teatakse trauma poolt tekitatud järelreaktsioone ja nende toimet tervisele, kui tuntakse psühholoogilise esmaabi andmise põhimõtteid ning osatakse ka iseenda kui abistaja eest hoolt kanda.

Sihtgrupp:
Juhid, õpetajad, lasteaiakasvatajad, meditsiini- ja sotsiaaltöötajad, hooldustöötajad, klienditeenindajad, töökeskkonnaspetsialistid ja kõik teised, kellel tuleb kokku puutuda erinevate kriisisituatsioonide ja pingeolukordadega või nende järelmõjudega. Samuti kõik, kes soovivad teadmisi, et teatud rasketel hetkedel osata lähedastele, kolleegidele inimesena toetust ja abi pakkuda või seda töökeskkonnas korraldada.

Koolituse eesmärk on:

 • anda teadmisi inimese käitumisest ja reaktsioonidest traumaatilistes kriisiolukordades;
 • teadvustada inimliku toetuse ja psühholoogilise abi vajalikkust kriisiolukordades, sh töökohal;
 • anda teadmisi psühholoogilise esmaabi andmise põhimõtetest;
 • tähtsustada abistaja eneseabivajadust ning tutvustada lihtsamaid eneseaabitehnikaid.

Teemad:

 • Mis on kriis? Mis eristab arengu/ealisi kriise traumaatilistest kriisidest? Kes on ohvrid?
 • Kuidas inimesed tajuvad traumaatilisi sündmusi ning mis suurendab kriisiolukorra ohtlikkust?
 • Kuidas traumaatilise kriis kulgeb? Millised on tüüpilisemad reaktsioonid täiskasvanutel, lastel ja eakatel inimestel? Kuidas toimub leppimine kaotustega?
 • Mis on psühholoogilise esmaabi olemus? Millised on üldised abi andmise põhimõtted? Mida silmas pidada laste ja vanurite abistamisel? Kas abi võib ja saab alati anda?
 • Miks kriisis olijal võib rääkimisest ja heast kuulajast abi olla?
 • Mis juhtub siis, kui trauma jääb läbi töötamata? Kuidas tunda ära traumajärgse stressihäire sümptome? Mida siis ette võtta?
 • Miks on oluline tegeleda psühholoogilise kriisiabi osutamisega töökohal? Milles seisneb järelvestluse/defusing kasulik toime nii töötajale kui tööandjale? Juhtumi analüüs.
 • Millest peaks abistaja olema teadlik, kui ta otsustab aidata?  Lihtsamate eneseabivõtete tutvustamine.

Õppevormid: loeng, arutelud, grupitöö, praktilised harjutused.

Koolitaja:
Monika Loit-Kilgas,  MTÜ Psühholoogiline Kriisiabi Erakooli OONÜKS psühholoog-koolitaja

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

RA Koolitused on koolitusasutus, mille eesmärgiks on pakkuda koolitusi praktikuilt praktikutele, et võimaldada rakendust õpitule koheselt peale koolitust. RA Koolitused loodi eesmärgiga pakkuda asutustele ja ettevõtetele kvaliteetseid ja interaktiivseid koolitusi, spetsialiseerudes peamiselt tööohutuse valdkonnale. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Psühholoogilise esmaabi (PEA) baaskoolitus

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.