Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Rahvusvaheliste tehingute ärivaidluste lahendamine vahekohtus

Rahvusvaheliste tehingutega suurenevad võimalused kui ka riskid. Võimalike vaidluste efektiivseks ja tõhusaks lahendamiseks on enamasti mõistlik viia vaidlused kokkuleppega mõne vahekohtu alluvusse. Teadmata aga erinevate vahekohtute eripärasid, võib alles vaidluse ilmnemisel selguda, et nende lahendamiseks on vaja ületada ootamatud takistused. Sageli tulevad ettevõtjatele üllatuseks ühes või teises vahekohtus käimisega seotud kulud, otsuse täitmisele vaja minev aeg ja otsuse täitmisest keeldumise alused.

Kokkuleppe alusel allutada vaidlus vastaspoole jaoks soodsale vahekohtule tähendab tihti nõrgemat positsiooni – võõras õiguskultuur ja keel ning raskus leida sobivat esindajat on vaid üksikud takistused, mida ettevõtjad võivad vaidluse lahendamisel kohata. Ootamatute tagasilöökide vältimiseks on vaja end aegsasti kurssi viia vahekohtukokkulepetega kaasnevate eeliste ja riskidega.

Seminari eesmärgiks on anda rahvusvahelisi tehinguid sõlmivatele ettevõtjatele praktilist ülevaadet vahekohtukokkuleppega kaasnevatest riskidest ja eelistest.

Sihtrühm:
ettevõtte juhid, omanikud, juristid, ekspordijuhid ning kõik teised kes omavad ärihuvisid väljaspool Eestit

Programm:

 • 09:30 – 10:00 Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega
 • 10:00 – 12:00 Rahvusvahelistest tehingutest tekkivate ärivaidluste lahendamine
  • Rahvusvahelistest tehingutest tekkivaid ärivaidlusi on üldjuhul mõistlik lahendada vahekohtus
  • Vahekohtu valik oleneb eelkõige vastaspoole vara asukohast ja vaidluse all olevatest summadest
  • Teadete ja dokumentide kättetoimetamise korras vaja aegsasti kokku leppida
  • Vastaspoole vara võimaliku aresti tasub läbi mõelda üheskoos vahekohtu valikuga
  • Vahekohtu otsuse efektiivset täitmist mõjutab oluliselt vastaspoole vara asukohajärgne õiguspraktika.

Seminaril osaleja saab praktilised suunised rahvusvaheliste tehingute sõlmimisel, oskus silmata ja maandada erinevaid riske vahekohtukokkulepetes ning kindlustada end kulukate vaidluste eest.

Koolitaja:
Denis Piskunov
Advokaadibüroo Magnusson partner ning vandeadvokaat
Advokaadibüroo Magnusson partner ning vandeadvokaat Denis Piskunov on laialdase kogemusega kohtuvaidluste ekspert. Denis on spetsialiseerunud eeskätt keerukate vahekohtumenetluste lahendamisele nõustades edukalt ettevõtteid Eestist, Euroopa Liidust ja ka muudest riikidest. Denis tegutseb vahekohtumenetluses nii poolte esindajana kui ka vahekohtunikuna. Samuti on Denisi tunnustatud korduvalt maineka rahvusvahelise väljaande The Legal 500 poolt.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Rahvusvaheliste tehingute ärivaidluste lahendamine vahekohtus

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.