Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Riigihanke planeerimise põhiaspektid

Riigihanke tulemuslik läbiviimine eeldab riigihanke läbimõeldud ja õiget planeerimist. Hanke edukuse seisukohalt on eelkõige oluline teada, kas ja millist hankemenetluse liiki või riigihanke vahendit tasuks hankijal lubatud mänguruumi piirides kasutada, et saavutada lõppastmes parim tulemus. Õigete hankereeglite valiku kontekstis on keskseks ja praktikas ühtlasi ka kõige keerulisemaks küsimuseks riigihanke eeldatava maksumuse määratlemine, kuna nn summerimis-reeglite ja osadeks jaotamise keelu vastu eksimine võib põhjustada hankijale olulisi õiguslikke probleeme, sh tingida sõlmitud lepingu tühisuse. Seega on hankijal riigihanke planeerimise seisukohalt oluline just nendes nõuetes orienteerumine.

Koolituse eesmärgiks on tutvustada ühest küljest reegleid, mis määravad hankija valikuvabaduse piirid kohaldatavate menetlusreeglite valikul, ning teisest küljest anda praktilisi soovitusi ja suuniseid riigihanke õigeks planeerimiseks rõhuasetusega riigihanke eeldatava maksumuse määratlemisel.

Sihtrühm:
Riigihangete korraldamise ja läbiviimisega tegelevad hankija spetsialistid jne.

Koolituse sisu:

  • hankemenetluse liikide erisused ning nende valiku alused – milliseid erinevaid hankemenetluse liike ning milliste riigihangete teostamiseks hankija saab ja tasuks kasutada?
  • erimenetlused ning nende kasutamise võimalused – milliseid lihtsustatud menetlusi ning millal on hankijal õigus riigihanke läbiviimiseks kasutada?
  • riigihanke vahendid (raamleping, dünaamiline hankesüsteem jne) – milliste riigihanke vahendite kasutamist võimaldab uus RHS ja milliste riigihangete puhul tasuks neid kasutada, et saavutada parim tulemus?
  • turu-uuring – miks on turu-uuring kasulik ning kuidas see aitab hankijal riigihanke tulemuslikkust suurendada?
  • riigihanke eeldatava maksumuse määramine – miks ja millistest nõuetest tuleb lähtuda hanke eeldatava maksumuse määramisel?
  • summeerimiskohustused ja riigihanke osadeks jaotamine – millised on hankija kohustused ja piirangud riigihanke osadeks jaotamisel ning kuidas orienteeruda eeldatava maksumuse summeerimisreeglites?

Koolitaja:
Diana Minumets
on advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat, kes on tegelenud hankealaste õigusküsimustega üle 13 aasta. Diana on ühe olulisema riigihanke valdkonnas ilmunud raamatu „Riigihangete õigus“ (D. Minumets, P. Kulm. Juura, 2014, 592 lk) kaasautor. Samuti on Diana Minumets avaldanud riigihangete alaseid artikleid tavameedias ning õigusajakirjas Juridica. Ta on tunnustatud lektor, kes on esineb erinevatel koolitusfirmade poolt korraldatud hankekoolitustel ja ka riigiasutuste sisekoolitustel. Diana Minumets omab laialdast kogemust hankijate ja pakkujate esindamisel hankevaidluste lahendamisel vaidlustuskomisjonis ja kohtutes, aga ka hankemenetluste korraldamisel ja läbiviimisel.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Riigihanke planeerimise põhiaspektid

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.