Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Suhtlemispsühholoogia koolitus meditsiinitöötajale

Praktilise koolituspäeva eesmärk on osalejatele anda teadmised, kuidas sellistes olukordades (sisemine) rahu säilitada, kuidas erinevaid konfliktisituatsioone ennetada ning neid efektiivselt lahendada.

Suhtlemispsühholoogia koolitus on suunatud meditsiinivaldkonna töötajatele, kellel tuleb igapäevaselt ette pinget üles kruvivaid situatsioone – lisaks valesti tõlgendatud kriitikale või negatiivsete sõnumite edastamisele tuleb suhelda patsientidega, kes käituvad ebaviisakalt või lausa ründavalt.

Kuidas sellistes olukordades toime tulla? Kuidas vältida keeruliste suhtlemissituatsioonide tekkimist? Kuidas oskuslikult edastada negatiivset sõnumit? Kuidas suhelda mürgise kolleegi, kliendi või patsiendiga?

Kuidas online-koolitus toimub?

 • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
 • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale küsimusi.
 • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne seitse päeva.

Sihtrühm:
Personalijuhid, keskastmejuhid, kommunikatsioonijuhid, ettevõtte ja asutuse juhid, personalitöötajad, meditsiinitöötajad ja teised teemast huvitatud

Programm:

 • 09:50 – 10:00 Kogunemine veebikeskkonda
 • 10:00 – 11:45 Meditsiinitöötaja suhtlemispsühholoogia
  • Milline suhtleja ma olen ja milline suhtlusstiil mulle sobib?
  • Raske/negatiivse sõnumi oskuslik edastamine patsiendile ja tema lähedastele
  • Eri kultuuritaustaga ning erivajadustega patsiendid
  • Enesekehtestamine pingelistes suhtlemissituatsioonides ja konfliktsituatsioonides
 • 11:45 – 12:15 Paus
 • 12:15 – 14:00 Koolitus jätkub
  • Eduka suhtlemise võti on oskus empaatiliselt kuulata
  • Kuidas suhelda ebasümpaatse kolleegi ning kliendi/patsiendiga?

Koolituse läbinu teab, milline suhtleja ta on ja milline suhtlusstiil talle sobib; oskab edastada negatiivseid sõnumeid; teab, kuidas toime tulla ebasümpaatse või konfliktse vestluspartneriga; mõistab empaatia rolli suhtlemisoskuse ja tegevuse juhtimise parandamisel ning tunneb erinevaid enesekehtestamise võtteid.

Koolitaja:
Erik Rüütel
Tervisekliinik OÜ, psühholoog; Sisekaitseakadeemia, lektor
Erik Rüütel on kliiniline psühholoog, koolitaja, kogenud juht ja TLÜ ühiskonnateaduste doktorant. Ta on töötanud Lääne-Tallinna Keskhaiglas psühholoogina, suunanud probleemkäitumisega noorte rehabilitatsiooni Tallinna Laste Turvakeskuses osakonnajuhatajana, juhtinud õigusrikkujate taasühiskonnastamist Tallinna Vangla direktori asetäitjana ja juhtinud Eesti suurimat vitamiinide ja mineraalainete tootja Meravita turunduse, kommunikatsiooni ja müügiosakondi kommertsdirektorina. Samuti on Erik töötanud alates 2012 aastast Sisekaitseakadeemia korrektsiooni-, kommunikatsiooni- ja kriisipsühholoogia lektorina. Käesolevaga on Erik Sisekaitseakadeemia arendusosakonna juhataja, Meeskonnatreeningute agentuuri MAD 14 aastase kogemusega treener ja Tervisekliinik Nõmmel psühholoogia konsultant. E. Rüütel on raamatu “Korrektsioonipsühholoogia: Tähed kaevu sügavuses” (2019) autor, mitme teadusliku artikli autor ja kaasautor, ka mitme Eesti riikliku sotsiaalstrateegia ekspert ning EU ja OSCE rahvusvaheliste tsiviilmissioonide juhtimiskoolitaja.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Suhtlemispsühholoogia koolitus meditsiinitöötajale

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.