Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Tööga seotud kingitused – kust jookseb piir?

Kingituste andmine ja vastu võtmine võib olla kena žest või viisakuse avaldus teadmata, et sellega võivad kaasneda tõsised tagajärjed. Millal saab viisakuseavaldusest keelatud soodustus ning millisel juhul kaasneb karistus? Kuidas vältida kinkimisega kaasnevaid ebamugavusi? Koolitusel räägitakse kingituste eetikast, karistusõiguslikust lähenemisest ning arutletakse eluliste situatsioonide ja juhtumite üle.

Sihtgrupp:
Era ja avaliku sektori juhid, spetsialistid, teised teemast huvitatud

Programm:

 • 09:30 – 10:00 Registreerimine ja kohv koos suupistetega
 • 10:00 – 11:30 Tööga seotud kingitused – kust jookseb piir?
  Steven-Hristo Evestus, küberturbeettevõtte CybExer Technologies õigusvaldkonna juht ja Korruptsioonivaba Eesti MTÜ juhatuse liige

  • Kas kinkimise kultuur on juba muutunud või alles peaks muutuma?
  • Millal saab viisakusavaldusest keelatud soodustus?
  • Milline kingitus toob kaasa usalduse kaotuse ja karistuse?
  • Kingitused töökohal ja eraelus – millised on kinkija ootused ja saaja kohustused?
 • 11:30 – 12:00 Toekas kohvipaus
 • 12:00 – 13:30 Koolitus jätkub
  Elsa Leiten, Korruptsioonivaba Eesti MTÜ juhatuse liige

  • Millise kingituse saan vastu võtta?
  • Kas töösuhetes tehtavate kingituste puhul saab rääkida hinnapiirist?
  • Kuidas vältida kinkimisega kaasnevaid ebamugavaid olukordi ja säilitada normaalsed suhted?

Koolituse läbinu teab millal ning milliseid tööga seotud kingitusi võib vastu võtta ja pakkuda ning kuidas  kinkimisega kaasnevates ebameeldivates olukordades käituda.

Koolitajad:
Steven-Hristo Evestus
küberturbeettevõtte CybExer Technologies õigusvaldkonna juht ja Korruptsioonivaba Eesti MTÜ juhatuse liige
Steven-Hristo Evestus on töötanud 16 aastat prokurörina ning tegelenud erinevate, näiteks ameti-, majandus- ja rahapesualaste kuritegude kohtueelse menetluse juhtimise ja riikliku süüdistuse esindamisega kohtumenetluses. Ta käivitas prokuröride eetikanõukogu ning juhtis hiljem selle tööd. Lisaks on Steven-Hristo välja töötanud käitumisjuhised prokuröridele ja koostöös kohtunike ja advokaatidega kohtupidamise hea tava reeglid. 2019. aastast juhib Steven-Hristo küberturbeettevõtte CybExer Technologies õigusvaldkonda ning osaleb ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhtimises juhatuse liikmena.

Elsa Leiten
Korruptsioonivaba Eesti MTÜ juhatuse liige
Elsa on järelevalve ja siseauditi valdkonnas töötanud kokku üle 10 aasta – seda nii kohalikus omavalitsuses, haridus- kui ka tervishoiuasutustes, viimati ravimiameti inspektsiooniosakonna juhatajana. Praegu töötab ta põhikohaga IT-sektoris, kuid senise kutsealaga on seotud läbi nõustamis- ja koolitustegevuse. Elsa on olnud Eesti Siseaudiitorite Ühingu juhatuse liige ja president, siiani kuulub ka rahandusministeeriumi juures tegutseva siseaudiitorite kutsekomisjoni koosseisu. 2018. aastast on Elsa ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige. Elsa hariduslik taust on matemaatiline statistika, kuid ta on end täiendanud nii õigus-, majandus- kui ka haridusvaldkonnas.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Tööga seotud kingitused – kust jookseb piir?