Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Tootmisettevõtte diagnostika

Koolituse eesmärk on anda oskused ja tööriistad organisatsiooni terviklikuks hetkeolukorra kaardistuseks ja arenguteekonna kaardi loomiseks.

Kasvu ja ettevõtte arenguga tuleb pidevalt tegeleda, kuid igapäevased tulekahjude kustutamised ei luba tõsta pead, et korraks kaugemale vaadata. Tootmisettevõtte diagnostika koolitusel saad töövahendid, kuidas kiiresti ja süsteemselt aru saada, millised on järgmised vajalikud sammud kasvu teekonnal. Tööriistade abil sünnib arenguteekonna kaart, mille abil piiratud ressursid parimal moel tulu toovalt õigetesse kohtadesse suunata.

Sihtgrupp:
Koolitusele on oodatud võtmeisikud, kellest tootmisettevõtte kasv eelkõige sõltub: tegevjuhid, tootmisjuhid, arendusjuhid, osakondade juhid. Soovitatav on osaleda koolitusel mitmeliikmelise meeskonnana.

Koolituse sisu:

 • Organisatsiooni diagnostika
  • Lähteandmete kogumine. Andmeallikate tuvastamine. Andmete usaldusväärsuse hindamine. Täiendavate andmevajaduste tuvastamine ja täitmine.
  • Küsimustike kasutamine. Tervikliku toimimist uurivad küsimustikud. Valdkonna spetsiifilised küsimustikud. Küsimustike valik ja praktiline kasutamine.
   Kasutatavad meetodid: Loeng ja harjutused. Erinevate küsimustikega tutvumine ja kohandamine enda ettevõtte jaoks.
 • Võrdlus parima praktikaga
  • Strateegiline juhtimine. Strateegiline jätkusuutlikkus. Fookuse juhtimine. Konkurentsieelise juhtimine valitud turgudel.
  • Igapäeva juhtimine erinevates protsessides (müük, tootmine, ost, logistika, tugiprotsessid). Eesmärkide püstitamine. Operatiivjuhtimise praktikad. Tulemuslikkuse juhtimine.
   Kasutatavad meetodid: Loeng ja harjutused. Juhtimispraktikate tuvastamine ja hindamine võrdluses parima praktikaga.
 • Võrdlus parima praktikaga jätkub
  • Pideva täiustamise juhtimispraktikad. Hälvete juhtimine. Organisatsioonile õppimise juhtimispraktikate hindamine võrdluses parima praktikaga.
  • Arendustegevuse juhtimine. Toodete ja teenuste arendamise protsesside hindamine.
   Kasutatavad meetodid: Loeng ja harjutused. Juhtimispraktikate tuvastamine ja hindamine võrdluses parima praktikaga.
 • Parendustegevuste määratlemine
  • Prioriteetide tuvastamine. Pikaajaline strateegiline suund ning madalal rippuvate viljade kiire realiseerimine.
  • Arenguteekonna kaardi loomine. Arendustegevuste planeerimine arvestades saadaval olevaid ressursse ja kasvupotentsiaali.
   Kasutatavad meetodid: Loeng ja harjutused

Koolituse tulemusena osaleja

 •          Oskab viia läbi oma ettevõtte terviklikku diagnostikat.
 •          Teab tootmisettevõtete parimaid praktikaid.
 •          Oskab luua oma ettevõtte arenguteekonna kaarti.

Koolituse läbiviimise põhimõtted
Koolituse käigus simuleeritakse kogu diagnostika läbiviimise protsess kuni arengukava väljatöötamiseni. Osalejad saavad koolitusel alustatud diagnostikat viimistleda ning täiendada oma ettevõttes pärast koolitust. Koolituse tulemusi hinnatakse harjutamise, arutelude ja esitluste käigus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

Koolitaja:
Jari Kukkonen
on hariduselt süsteemiinsener ja ärijuhtimise magister. Tal on rohkem kui 20 aastat rahvusvahelist kogemust ettevõtjana, juhina, juhtimiskonsultandina, tootmisettevõtete protsesside täiustamisel ja koolitajana. Jari on aidanud väga erinevat laadi organisatsioonidel edukalt uueneda. Jari olulisemad koolitus- ja konsultatsioonivaldkonnad on: tootlikkuse arendamine, strateegiline juhtimine, organisatsioonidiagnostika, kvaliteedisüsteemid, enesehindamine, loovuse ja innovatsiooni juhtimine. Jari omab kaasaegseid teadmisi oma valdkonnas ise pidevalt õppides ja õpetades erinevate ülikoolide juures Eestis ja välismaal. Jari on ka EAS tootmiskorralduse diagnostika ekspert.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Äripäeva Akadeemia korraldab kõrgel tasemel koolitusi, mis aitavad ettevõtlikel inimestel, juhtidel ja võtmetöötajatel olla oma igapäevatöös edukamad ja tõhusamad. Pakume nii pikemaajalisi kui ühe- ja kahepäevaseid koolitusi erinevates valdkondades, nagu juhtimine, eneseareng, suhtlemisoskused, müük, finantsjuhtimine, projektijuhtimine jm. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Tootmisettevõtte diagnostika

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.