Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Ülalpidamiskohustuse täitmine

Olete lahkesti palutud 28. jaanuaril kell 10.00 osalema koolitusel, kus räägime ülalpidamiskohustusest põlvnemisest tuleneva ülalpidamiskohustuse täitmiseks ja abikaasa, lahus elava abikaasa ja lahutatud abikaasa ülalpidamiskohustuse täitmiseks.

Koolitus toimub nii veebis kui ka e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias.

Veebiülekanne
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Sotsiaalteenuste osutamisel peavad kohalikud omavalitsused (KOV-id) hindama, kui suure osa teenuse maksumusest tasub abivajaja ise, kui suure osa tema perekond ja kui suure osa tasust võtab KOV enda kanda. Seega vaatame koolituse käigus, millised on kohaliku omavalitsuse kohustused ja võimalused ülalpidamiskohustuse tõlgendamisel nii laste kui ka eaka pereliikme hooldamise seisukohalt.

Vastame Teie küsimustele ja anname Teile professionaalset nõu!

Sihtrühm:
lastekaitse ja sotsiaaltöö spetsialistid, juristid

Koolituse sisu:

  • ülalpidamiskohustuse tõlgendamine eaka pereliikme hooldamise seisukohalt
  • kohaliku omavalitsuse ja perekonna kohustused eakale vajalike sotsiaalteenuste rahastamisel
  • ülalpidamiskohustuse tõlgendamine alaealise lapse hooldamise seisukohalt
  • lapse ülalpidamiskohustuse täitmine üksikvanemaga
  • KOV õigused ja võimalused sotsiaalteenuse osutamisel makstud summade tagasinõudmiseks
  • aktuaalne kohtupraktika

Õpiväljunditena koolituse läbinu teab, millised on kohaliku omavalitsuse kohustused ja võimalused ülalpidamiskohustuse tõlgendamisel nii laste kui ka eaka pereliikme hooldamise seisukohalt.

Koolitaja:
Janne-Liisa Ottis töötab advokaadibüroos Sirel & Partnerid alates aastast 2017 perekonnaõiguse advokaadina. Janne-Liisa Ottis on koolitusel käsitletavad teemad läbinud ka isiklikult kohtumenetlustes, sh on osalenud kohtumenetluses nii vanemate kui ka laste esindajana, mistõttu omab ta märkimisväärset kogemust perekonnaseadusest tulenevate õiguste ja kohustuste osas, mida on vaja erinevate õiguslike probleemide tõttu tsiviilkohtutes lahendada.

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Ülalpidamiskohustuse täitmine

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.