Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Uued ehitamise dokumenteerimist reguleerivad nõuded

20.02.2020 jõustus Majandus- ja taristuministri uus ehitamise dokumenteerimist reguleeriv määrus, millega muudeti oluliselt seni kehtinud korda. Muudatused puudutavad ehitustööde tellijaid, projekteerijaid, ehitajaid, omanikujärelevalve ja auditi tegijaid.

Tulenevalt EV valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrale toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse poolt korraldatavad koolitused kuni 11. juunini 2020. a online-koolitustena.

Kuidas online-koolitus toimub?

 • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
 • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
 • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne kolm päeva.

Sihtgrupp:
Ehitusettevõtjad, ehitajad, projekteerijad, arendajad, arhitektid, järelevalve ja auditi tegijad, juristid ning kõik teised teemast huvitatud isikud.

Koolitus annab 1,9 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Koolituse eesmärgiks on anda sisuline ülevaade ehitamise dokumenteerimisega seotud muudatustest, mis jõustusid 20. veebruaril 2020. Muudatusi on ehitusdokumentide koosseisus, mahus ja nende allkirjastamisel. Samuti kasutusloa taotlemisel ja dokumentide esitamisel.

Programm:

 • 10:00 – 12:00 Uued ehitamise dokumenteerimist reguleerivad nõuded
  • Millistel juhtudel tuleb ehitamise dokumenteerimisel arvestada määruse nõudeid?
  • Millised uued nõuded on kehtestatud?
  • Millised ehitusdokumendid on lisandunud, milliste puhul enam nõudeid ei ole?
  • Millised on eri liiki dokumendid ning mis eesmärgil on neid vaja koostada ja kellele esitada?
  • Kes peavad ehitusdokumendid allkirjastama?
  • Kas kasutusloa taotlemisel tuleb kohalikule omavalitsusele ehitusdokumente esitada?
  • Millised on tulevikus rakenduvad nõuded?
  • Muud muudatused võrreldes eelmise määrusega

Koolituse läbinu teab, mis on muutunud ehitamise dokumenteerimisel ja dokumentide esitamisel.

Koolitaja:
Martina Proosa
Merko Ehitus Eesti AS jurist
Martina Proosa on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Martina on lõpetanud 2002. aastal Tartu Ülikooli Õigusinstituudi (magistri kraad). Töökogemus juristina ehitamise ja planeerimise valdkonnas alates 2006. aastast: advokaadibüroos Glikman ja Partnerid (2006-2011 ja 2014-2016), õiguskantsleri nõunikuna (2011-2012), Siseministeeriumi planeeringute osakonna juhatajana (2012-2014). Praegu töötab AS-is Merko Ehitus Eesti juristina. Käsiraamatute “Uus ehitusseadustik ja ehitamine” ning “Planeerimisseadus ja selle rakendamine” autor. Lisaks hulgaliselt artikleid ehitamise, ruumilise planeerimise jm teemadel.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Uued ehitamise dokumenteerimist reguleerivad nõuded

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.