Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Uus ärisaladuse kaitse seadus: kuidas kaitsta ettevõtte ärisaladusi?

Iga ettevõtte tegevuses on oma salajane komponent, mille kaitsmine on turupositsiooni säilitamiseks või isegi ellujäämiseks oluline. Õigus otsustada oma ärisaladuse kasutamise üle ning kaitse ebaausate konkurentsivõtete vastu on tänapäeva maailmas niivõrd olulised, et neid õigusi kaitstakse ka seaduse tasandil.

Seminaril tutvustab Advokaadibüroo LEXTAL partner Kristi Sild 2018. aasta detsembris jõustunud ebaausa konkurentsi takistamise ja ärisaladuse kaitse seadust (EKTÄKS), mis kehtestab meetmed ärisaladuse kaitseks ja ebaausa konkurentsi takistamiseks. Vandeadvokaadina tegutsev Kristi Sild on aidanud sõlmida hulgaliselt ärisaladuse kaitse ja konkurentsikeeldude kokkuleppeid, samuti on ta esindanud kliente paljudes vaidlustes, mis puudutavad konkurentsikeelu või ärisaladuse hoidmise kohustuse rikkumist.

Seminar on praktilise suunitlusega ja eesmärk on omandada läbi eluliste näidete teadmisi, kuidas uut seadust rakendada ja äritegevust karmis konkurentsis paremini kaitsta.

Eesmärk:
Omandada läbi eluliste näidete teadmisi, kuidas uut ärisaladuse kaitse seadust rakendada ja oma äritegevust karmis konkurentsis paremini kaitsta.

Sihtgrupp:
Ettevõtjad, tegevjuhid, tippjuhid, juristid, personalijuhid ja –spetsialistid, juhiabid ning kõik teised, kes tegelevad organisatsioonis ärisaladuse teemaga.

Programm:

 • 09.45–10.00 Kogunemine ja hommikukohv
 • 10.00-11.30 Kuidas määratleda ja kaitsta ettevõtte ärisaladusi?
  • Ärisaladuse mõiste ja tunnused
  • Ebaausa konkurentsi mõiste
  • Ärisaladuse kaitse meetmed
  • Konfidentsiaalsuskohustus ja konkurentsikeeld töölepingutes
 • 11.30-11.45 Kohvipaus
 • 11.45-13.15 Mida teha, kui ärisaladust on väärkasutatud?
  • Ärisaladuse ebaseaduslik saamine, kasutamine ja avaldamine
  • Tegutsemisvõimalused, kui ärisaladus on lekkinud
  • Vastutus piirangute rikkumise eest

Koolituse tulemusena osaleja:

 • teab ärisaladuse ja ebaausa konkurentsi mõisteid ja tunnuseid;
 • teab ärisaladuse kaitse meetmeid;
 • teab, millised on tegutsemisvõimalused, kui ärisaladus on lekkinud.

Koolitaja:
Kristi Sild tegutseb advokaadina alates 1998. aastast ja on Advokaadibüroos LEXTAL partner. Ta tegeleb töö- ja äriõigusega ning nõustab kliente igapäevaselt kõikides õiguslikes küsimustes, mis seonduvad inimeste kaasamise, juhtimise ja motiveerimisega ning muudes töö- ja teenistussuhetega seotud küsimustes. On aidanud sõlmida hulgaliselt ärisaladuse kaitse ja konkurentsikeeldude kokkuleppeid, samuti on ta esindanud kliente paljudes vaidlustes, mis puudutavad konkurentsikeelu või ärisaladuse hoidmise kohustuse rikkumist. Kristi on Eesti Advokatuuri tööõiguse komisjoni liige. Lisaks on ta Äripäeva Tööõiguse teabevara peatoimetaja ja vastab tööõigusega seotud küsimustele Äripäeva veebipõhises nõuandekeskuses, samuti CV Keskuse blogis.

Lisainfo:
Koolituse läbimisel täies mahus väljastatakse osalejale tõend vastavalt täienduskoolituse standardis sätestatud nõuetele.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Koolitusfirma Excellence viitab nõudlikele eetilistele ja kvalitatiivsetele kriteeriumitele ning ambitsioonikatele eesmärkidele Koolitus- ja Arenduskeskuse tegevuses, teeninduses ja teenustes. See on teenus, mis ületab tavapäraseid standardeid pakkudes organisatsioonidele paindlikke personali arengu toetamise võimalusi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Uus ärisaladuse kaitse seadus: kuidas kaitsta ettevõtte ärisaladusi?

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.