Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Läbirääkimiste praktikum

Koolitusel õpitakse, kuidas läbi nutikate läbirääkimiste saavutada maksimaalselt hea tulemus

„Päeval paistab päike, öösel kumab kuu, olen ise väike, kuid mu jõud on suur“.

Kas olete läbirääkimistel tundnud, et vastaspool on Teist kogu aeg 2-3 sammu ees? Kas olete tundnud, et teine pool juhib kogu protsessi ja Teil on raske oma strateegiaid rakendada?  Kas olete olnud kimbatuses, sest ei tea, kuidas käituda või ei saa vastaspoolest aru? Kas olete tulnud läbirääkimistelt halvema tulemusega, kui loodetud?

Seda kõike annab vältida. Teil on võimalus olla läbirääkimistel sama ettevalmistatud kui vastaspool. Teil on võimalik kontrollida kogu protsessi ja juhtida seda endale soovitud suunda. Teil on võimalik näha ette situatsioone ja erinevaid stsenaariume. Teil on võimalus kasutada strateegiaid, mis aitavad saavutada oluliselt paremat positsiooni. Seda ka siis, kui endale tundub, et olete nõrgemas lähtepositsioonis.

Ainult teadmisest ei piisa, et suuta otsustavatel hetkedel vajalikke taktikaid valida ja täide viia. Selleks, et reaalses olukorras kõik ladusalt läheks, on meil vaja võimalikult palju kogemust.

Koolituse eesmärk:
on anda läbi praktiliste kaasuste lahendamise võimalus seda kogemust saada. Käime läbi neli kõige tähtsamat valdkonda, mis aitavad olla võimalikult hästi ettevalmistatud ja ühtlasi juhtida kogu protsessi.

Sihtgrupp:
Koolitusele on oodatud kõik juhid ja spetsialistid, kes soovivad arendada oma läbirääkimisoskusi.

Koolituse tulemusel:

 • teate, kuidas alustada läbirääkimisi
 • teate, kuidas juhtida läbirääkimiste protsessi
 • saate ülevaate vajalikust ettevalmistusest
 • oskate ära tunda negatiivseid taktikaid ja teab kuidas neid hallata
 • teate, kuidas juhtida hinnaläbirääkimisi
 • omate tööriistakasti erinevatest praktilistest taktikatest edukateks läbirääkimisteks.

Koolituse sisu: 

 • Sissejuhatus läbirääkimistesse
  • Alustame päeva sissejuhatusega ja tutvumisega ning lepime kokku päeva läbiviimise põhimõtted. Esimeses teemaplokis vaatame üle kõige tähtsamad alustõed ja printsiibid läbirääkimistel edu saavutamiseks, ning käime läbi praktilise mudeli, kuidas mängida tugevamat mängu nõrgemast positsioonist. Esimene osa on sissejuhatuseks kogu päevale.
 • Läbirääkimiste ettevalmistus
  • Öeldakse, et korralik ettevalmistus annab 80% edust läbirääkimistel. Selles plokis vaatame, kuidas teha seda eeltööd, mõista enda ja vastase positsioone, soove ja alternatiive, kuidas olla valmis erinevateks taktikates ja millest üldse koosneb üks läbirääkimispakett.
 • Läbirääkimiste läbiviimine ja hinnaläbirääkimised
  • Läbirääkimiste eesmärk on mängida võimalikult tugevat mängu sellest positsioonist, mis meil on. Läbi kaasuste katsume leida tulemuslikumad viisid, kuidas saavutada tugevamat positsiooni läbi nutika avangu läbirääkimistele. Kuidas tunda ära erinevaid taktikaid, mida kasutatakse ja osata nendele oma positsiooni tugevdavalt reageerida? Vaatame üle põhilised strateegilised etapid, mis kõige lihtsamalt annavad meile tugevust läbirääkimislaua taga ning vaatame üle hulga viise, kuidas mõjutada läbirääkimiste kulgu enda kasuks. Üks oluline lõik läbirääkimistest on protsessi juhtimine, õpime, kuidas kohe algusest peale võtta „jäme ots“ enda kätte ja mitte lasta seda läbirääkimiste lõpuni käest. Vaatame, millised on parimad taktikad selleks, kuidas teha avangut ja kuidas võtta tagasi käest libisenud initsiatiiv.
 • Hinnaläbirääkimised
  • Võtame analüüsi alla konkreetselt hinnaläbirääkimised, sest see on statistiliselt kõige enam esinev teemavaldkond läbirääkimistel. On hämmastav kui palju antakse ära ettevõtte aastakasumist tarnijatele või klientidele, sest ebaoskuslike hinnaläbirääkimiste käigus antakse ära kuldaväärt marginaal. Vaatame, kuidas tulla toime hinnaläbirääkimistega, kuidas neid ennetada, mis on peamised väited läbirääkimispartneritelt ja kuidas neile vastata. Juba ainuüksi selle ploki läbitegemine garanteerib Teie ettevõttele parema marginaali edaspidistel läbirääkimistel.
 • Rasked partnerid ja ebamugavad taktikad
  • Ikka ja jälle puutume kokku situatsioonidega, kus me ei ole rahul oma tulemusega. See raskus võib olla tingitud sellest, et meile sattus vastu agressiivse käitumisega psühhopaat või hoopis sellest, meile endale tundus mingi situatsioon raske, sest me ei saavutanud soovitud eesmärke. Analüüsime läbi kaasuse seda, kuidas tulla toime raskete läbirääkimistega, raskete isiksustega, kuidas tunda ära vastaspoole ebaeetilisi võtteid ja kuidas selle kõigega tõhusalt toime tulla.

Koolituse ajakava:

 • 09:45 -10:00 Kogunemine
 • 10:00 -11:30 Koolitus
 • 11:30 -11:45 Kohvipaus
 • 11:45 -13:15 Koolitus
 • 13:15 -14:00 Lõuna
 • 14:00 -15:30 Koolitus
 • 15:30 -15:45 Kohvipaus
 • 15:45 -17:00 Koolitus

Koolitaja: 
Jakob Saks on ettevõtja ja eksportöör.
Jakob on olnud üle 18 aasta seotud rahvusvaheliste läbirääkimistega. Ta on aidanud Taani ettevõtetel pidada koostööläbirääkimisi Eestis, töötades Taani Saatkonnas majandusnõunikuna; konsulteerinud Taani ettevõtete sisenemist lähiturgudele Taanis sealse Kesk- ja Väikeettevõtete Assotsiatsiooni juures töötades. Peale magistrikraadi omandamist Copenhagen Business School’is suundus ta ennast täiendama Venetsueelasse. Hiljem istus Jakob innovaatilise Eesti väiketootja NeoQi eest läbirääkimiste laua taga nii Araabia maades, Aasias kui ka Ladina-Ameerikas. Tema viieaastasesse Hispaanias töötamise perioodi mahtus nii DRV-Phytolab Group’i ekspordi juhtimine ligi 80-sse riiki maailmas, kus rahvusvahelised läbirääkimised olid tema jaoks igapäevane tegevus, kui ka Eesti ettevõtete eest seismine Hispaania turul. Alates 2005 suundus ta ettevõtlusesse, käivitades tänaseni ettevõtteid. Peale Neikid Resto ja Foody Alleni on maailmaturule viidud innovaatilisi off-road motospordi tooteid eksportiv Rabaconda, ning hetkel on ta käivitamas digitaalset turuplatsi Dentilink, mis on mõeldud proteesimistöödele hambaravis.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Äripäeva Akadeemia korraldab kõrgel tasemel koolitusi, mis aitavad ettevõtlikel inimestel, juhtidel ja võtmetöötajatel olla oma igapäevatöös edukamad ja tõhusamad. Pakume nii pikemaajalisi kui ühe- ja kahepäevaseid koolitusi erinevates valdkondades, nagu juhtimine, eneseareng, suhtlemisoskused, müük, finantsjuhtimine, projektijuhtimine jm. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Läbirääkimiste praktikum