Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Läbirääkimiste praktikum 2.osa

Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmised metoodikast, mis aitab saavutada läbirääkimistel suurepäraseid tulemusi ilma argumentide sõjata ning kombata võimaliku kokkuleppe piire. Metoodika sisuks on vestluspartneri mõjutamine alateadvuse tasandil tema mõttemaailma mõistmise kaudu.

Sellel koolitusel õpitakse tundma läbirääkimisproffide kasutatavaid peenemaid tehnikaid: pantvangiläbirääkimiste metoodikad, kuidas “EI” abil saavutada „JAH“, kuidas panna partnerit mõtlema lahenduse visioonile, kuidas luua suhe, koguda infot partneri mõttemaailma kohta ning mõjutada ja suunata teda vajalikus suunas. Koolitus sobib Sulle, kui läbirääkimiste alustõed on omandatud ja olemas juba arvestatav läbirääkimiste kogemus.

Erinevaid läbirääkimise olukordi tuleb ette igapäevaselt. Kes on osalenud Jakob Saksa „Läbirääkimiste praktikumis“, teavad, kuidas sellisteks olukordadeks valmistuda ning kuidas juhtida protsessi endale soovitud suunas. Aga isegi edukatel läbirääkijatel tuleb aeg-ajalt ette olukordi, milles nad takerduvad ja mis ebaõnnestuvad. Näiteks, mida teha siis, kui vestluspartnerit ei huvita sinu põhjalikud argumendid või tal on juba eelnevalt kujunenud vastuseis selles teemas? Ühepäevasel „Läbirääkimiste praktikumi“ jätkukoolitusel käsitleme mitmeid läbirääkimismaailma peenemaid tehnikaid: pantvangiläbirääkimiste metoodikad, kuidas “EI” abil saavutada „JAH“, kuidas panna partnerit mõtlema lahenduse visioonile, kuidas luua suhe, koguda infot partneri mõttemaailma kohta ning mõjutada ja suunata teda meile vajalikus suunas, eesmärgiga leida mõlemaid pooli rahuldav tulemus.

Ainult teadmisest ei piisa, et suuta otsustavatel hetkedel vajalikke taktikaid valida ja täide viia. Selleks, et reaalses olukorras kõik ladusalt läheks, on meil vaja võimalikult palju kogemust.

Sihtgrupp:
Koolitusele on oodatud kõik, kes on varem käinud Jakob Saksa koolitusel Läbirääkimiste praktikum Äripäeva Akadeemias. Tegemist on edasijõudnute taseme koolitusega, kus erinevate tasemete juhid õpivad tundma läbirääkimisproffide poolt kasutatavat metoodikat.

Koolitus sobib Sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele:

 • Oled osalenud Jakob Saksa koolitusel Läbirääkimiste praktikum
 • Oled omandanud läbirääkimiste alustõed ning Sul on olemas juba arvestatav läbirääkimiste kogemus, kuid soovid oma oskusi veelgi arendada?
 • Läbirääkimised kolleegidega, tarnijatega, koostööpartneritega, klientidega jne on sinu igapäevatöö osa?
 • Sul tuleb ette hetki, kui sa ei saavuta läbirääkimistel oma / oma ettevõtte eesmärki?
 • Soovid õppida kasutama tehnikaid, mis aitavad olukordades, kus argumendid ei tööta?
 • Sind ootavad ees senisest keerukamad läbirääkimised, kus soovid saavutada suurepäraseid tulemusi?

Koolituse sisu: 

 • Sissejuhatus ja kokkuvõte eelnevalt läbitud „Läbirääkimiste praktikumist“
  • Sissejuhatus ja lühikokkuvõte „Läbirääkimiste praktikumist“
   • Miks traditsioonilised meetodid vahel ei tööta? Miks on vaja töötada teise poole mõttemaailmas? Miks on vaja panna kõrvale oma soovid, kui on vajadus teist poolt mõjutada?
   • Suhte loomine. Vajadus ja meetodid. Pantvangiläbirääkimiste 5-osaline meetod
  • Missiooni kasutamine oma eesmärkide saavutamiseks – Kuidas püsida rajal, et nii läbirääkimiste ettevalmistuses kui ka läbiviimisel toimetada teise poole mõttemaailmas
   Kasutatavad meetodid: loeng, iseseisev harjutus, grupitöö
 • Aktiivse kuulamise tehnikad
  • Visiooni loomine teise poole pähe talle vajalikust lahendusest tema probleemidele ja vajadustele
  • Aktiivse kuulamise meetodid, nii a) suhte loomiseks, b) vajaliku info kogumiseks, kui ka c) mõjutamiseks läbirääkimistel:
   • Peegeldamine
   • Tõlgendamine
   • Õhutamine
    Kasutatavad meetodid: loeng, grupitööd, aktiivse kuulamise tehnikate harjutamine
 • Aktiivse kuulamise tehnikad jätkuvad…
  • Aktiivse kuulamise meetodid jätkuvad…
   • Kirjeldajate kasutamine
    Kasutatavad meetodid: loeng, grupitööd, aktiivse kuulamise tehnikate harjutamine
 • Mõjutamine suunavate küsimustega ja EI-taktikad
  • Suunavate küsimuste kasutamine teise poole mõjutamiseks. Kuidas neid küsimusi ette valmistada? Millised on tõhusad küsimuste tüübid? Milliseid vigu vältida?
  • EI- taktikad. JAH- taktikate nõrgad kohad müügis või teise poole mõjutamisel läbirääkimistel. Kuidas EI abil luua õhkkonda, saavutada kohest koostööhuvi ja avatust teie ettepanekutele.
  • E-mailiga läbirääkimised
  • Kokkuvõte ja koolituse lõpetamine
   Kasutatavad meetodid: loeng, grupitööd

Koolituse tulemusel osaleja:

 • teab, kuidas mõjutada teist poolt läbirääkimistel, hoides oma fookust just teise poole mõttemaailmas toimetamisel;
 • oskab kasutada aktiivse kuulamise meetodeid suhte loomiseks, info kogumiseks teise poole mõttemaailma kohta ning tema mõjutamiseks ja suunamiseks;
 • mõistab, kui oluline on mitte reeta nõrkusi ning kitsikuse puhul varjata seda läbirääkimistel;
 • teab, kuidas viia teine pool otsuseni luues tema pähe visioon lahendusest tema probleemile või vajadusele;
 • oskab kasutada argumentide asemel suunavaid küsimusi teise poole suunamiseks vajalikule tulemusele;
 • oskab oskusliku EI-taktika kasutamisega saavutada teise poole koostöövalmidust ja avatust ettepanekutele.

Koolitus toimub loeng-seminari vormis. Teretulnud on arutelud osalejate tõstatatud teemadel. Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

Koolitaja: 
Jakob Saks on ettevõtja ja eksportöör.
Koolitaja Jakob Saks on ettevõtja ja eksportöör ning olnud üle juba 20 aasta seotud läbirääkimistega. Ta on aidanud Taani ettevõtetel pidada koostööläbirääkimisi Eestis, töötades Taani Saatkonnas majandusnõunikuna; konsulteerinud Taani ettevõtete sisenemist lähiturgudele Taanis sealse Kesk- ja Väikeettevõtete Assotsiatsiooni juures töötades. Peale magistrikraadi omandamist Copenhagen Business School’is suundus ta ennast täiendama Venetsueelasse. Hiljem istus Jakob innovaatilise Eesti väiketootja NeoQi eest läbirääkimiste laua taga nii Araabia maades, Aasias kui ka Ladina-Ameerikas. Tema viieaastasesse Hispaanias töötamise perioodi mahtus nii DRV-Phytolab Group’i ekspordi juhtimine ligi 80-sse riiki maailmas, kus rahvusvahelised läbirääkimised olid tema jaoks igapäevane tegevus, kui ka Eesti ettevõtete eest seismine Hispaania turul. Alates 2005 suundus ta ettevõtlusesse, käivitades tänaseni ettevõtteid. Hetkel on tema peamiseks fookuseks maailmaturul toimetav innovaatilisi motospordi tooteid eksportiv Rabaconda.
Jakobi puhul on unikaalseks eeliseks praktika ja teooria läbipõimumine. Kuna tema suur kirg on läbirääkimistehnikad, siis ettevõtjana kasutab ta neid meetodeid igapäevaselt, arendab edasi ja saab oma tegevusele vahetut tagasisidet. Tegemist ei ole läbirääkimisvaldkonna teoreetikuga, vaid pikaaegsete kogemustega praktikuga. Jakob Saks on teadaolevalt ainus läbirääkimiskoolitaja Eestis, kes õpetab pantvangiläbirääkimiste metoodikaid väljaspool jõustruktuure. Need on metoodikad, mis annavad üle 90% edukuse väljaspool ärimaailma. Peale selle pole Jakobi puhul tegemist akadeemikuga vaid läbinisti praktikuga, kes igapäevaselt peab läbirääkimisi oma ettevõtte nimel nii Aasias, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas kui ka Euroopas. Lisakogemusi annab talle ta ka teiste ettevõtete ettevalmistamine olulise tähtsusega läbirääkimisteks.
Just igapäevaste õppetundide baasilt ongi Jakob kokku pannud antud koolituse. Selles koolituses on teooriat nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vaja. Põhirõhk on nii osalejate kui koolitaja praktilistel kogemustel. Jakob Saks on teinud läbirääkimiskoolitusi juba aastaid nii avatud koolituste raames, kui ka sisekoolitustena (klientideks nt Eesti Kaitsevägi, Selver, Coop, Telia, Tele2, Tallink Duty Free, Rail Baltic Estonia, Post11, Bonava Eesti, Hammerhub, Porto Franco, Funderbeam, Assa Abloy Baltic, Merit Tarkvara, trükifirma Joon, Valio Eesti, Antalis, Tehnopol, Äripäev, Farmi Piimatööstus, jpt.)

Koolitus toimub vastavalt valitsuse poolt kehtestatud nõuetele – auditooriumis, kus on kasutusel kõik ohutust tagavad meetmed ja/või veebis Zoom keskkonnas. Veebis osalejatele saadetakse enne koolitust link ja ligipääsuinfo.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Äripäeva Akadeemia korraldab kõrgel tasemel koolitusi, mis aitavad ettevõtlikel inimestel, juhtidel ja võtmetöötajatel olla oma igapäevatöös edukamad ja tõhusamad. Pakume nii pikemaajalisi kui ühe- ja kahepäevaseid koolitusi erinevates valdkondades, nagu juhtimine, eneseareng, suhtlemisoskused, müük, finantsjuhtimine, projektijuhtimine jm. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Läbirääkimiste praktikum 2.osa

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.