tark.ee
tark.ee

LEAN-mõtteviis ja levinumad tehnikad, LEAN-mäng

Lean on mõtteviis ja samas ka praktiliste tehnikate kogum, mis võimaldab olla püsivalt konkurentsis.

TJO Konsultatsioonid
Kirjeldus

Tootmisprotsesside või teenuse osutamise sujuvus mõjutab meie võimet pakkuda kliendile tooteid ja teenuseid tähtaegselt, madalate kuludega ning konkurentidest kiiremini. Lean-mõtlemise läbivaks ideeks ongi keskendumine väärtuse loomisele, protsesside pidevale optimeerimisele ja kadude (raiskamiste) vähendamisele, et vähendada kulusid, lühendada läbivusaega ja tagada klientide rahulolu.

Lean-põhimõtete rakendamise kaudu on organisatsioonid üle maailma oluliselt vähendanud kulusid ning suurendanud efektiivsust. Paraku on Eesti ettevõtetes seni veel suhteliselt vähe teadmisi ja kogemusi. Tegelikult on Lean-põhimõtete rakendamine jõukohane, ja isegi möödapääsmatu, igale organisatsioonile, kes soovib konkurentsis püsida.

Koolitus on osa 7-päevasest koolitusest: LEAN-spetsialisti arenguprogramm Huvilistel on võimalik osaleda sissejuhataval koolitusel ka eraldiseisvalt.

Eesmärk
  • anda osalejatele teadmised lean-põhimõtete osas;
  • anda praktilisi näpunäiteid lean-põhimõtete ja tööriistade rakendamiseks;
  • võimaldada arutelusid ja kogemuste jagamist rakendamiskogemuste ja saavutatud tulemuste osas.
Sihtgrupp

Efektiivsust tõsta soovivate organisatsioonide juhid, juhtkonna liikmed ja vastutatavad spetsialistid, kes mõjutavad tootmist või teenuse osutamist.

Programm
  • Lean põhimõtted ja ajalugu
  • Toyota lähenemisviis
  • Väärtust lisav ja mittelisav töö
  • 8 klassikalist raiskamist
  • Õlevaade enamlevinud Lean-tehnikatest
    • Tõmba- ja lüka tootmine
    • Materjalide ja info voog
    • Poka-yoke, 0-defekti idee
    • Pidev parendamine (kaizen)
  • Lean tootmise simulatsioon teadmiste kinnistamiseks
Lisainfo

Koolituste käigus antakse ülevaade LEAN-põhimõtetest ning tehnikatest, koos asjakohaste praktiliste näidete ja illustreerivate materjalidega (s.h. fotod, videod). Koolituse lahutamatuks osaks on praktilised harjutused ja arutelud ning kogemuste vahetamine.

Koolituse raames viiakse läbi ka LEAN-tootmist imiteeriv simulatsioon, mis aitab paremini seostada teoreetilise osa praktilisega ning kinnistada õpitut läbi kogemuse.

Vajan seda oma tiimile
Aitame koostada päringu

See koolitus hetkel ei toimu

Küsi lisainfot. Aitame leida sarnase koolituse või panna sinu soovi kirja.

Registreeru