Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Avaliku teenistuse seaduse muudatused, peamised töövaidlused ja nende vältimine

Avaliku teenistuse seadust järgides esineb mitmeid tüüpvigu. Kuidas neid vältida ning millised on võimalikud lahendused? Mida õppida viimastest aktuaalsetest ATS-i vaidlustest?

Koolitusel selgitatakse põhjalikult avaliku teenistuse seadusega seonduvaid probleemküsimusi ning nende võimalikke lahendusi. Ühtlasi käsitletakse 14. juunil 2022 jõustunud ATSi muudatusi.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade 14.06.22 jõustunud ATSi muudatustest, jagada praktilisi nõuandeid, kuidas vältida avaliku teenistuse seadusega kõige enam esile kerkinud probleeme. Käsitlemist leiavad muu hulgas teemad: distsiplinaarmenetlus ja selle läbiviimine, ärakuulamisõiguse tagamine, teenistusest vabastamine ja selle vormistamine ning ametniku nõudeõigused teenistusest ebaseaduslikul vabastamisel.

Sihtrühm:
Koolitusele on oodatud avaliku teenistuse personalijuhid, raamatupidajad, finantsjuhid, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.

Programm:

 • 13:50 – 14:00 Kogunemine veebikeskkonda
 • 14:00 – 16:00 Avaliku teenistuse seaduse vaidlused – nõuanded, kuidas neid vältida
  • Avaliku teenistuse seaduse muudatused, mis jõustuvad 14.06.2022
  • Ametniku teenistuskohustused, nende kindlaksmääramine
  • Distsiplinaarmenetlus, selle läbiviimine ja etapid
  • Ärakuulamisõiguse tagamine
  • Teenistusest vabastamine ja selle vormistamine
  • Teenistusest vabastamise erinevad põhjused
  • Ametniku nõudeõigused teenistusest ebaseaduslikul vabastamisel

Koolituse läbinu teab juunis 2022 jõustuvaid muudatusioskab rakendada avaliku teenistuse seadust, teab eeltoodud probleeme käsitlevat vaidluspraktikat ja seda, milliseid tingimusi tuleb selliste vaidluste ennetamiseks järgida.

Koolitaja:
Gaabriel Tavits
Tartu Ülikool, töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor; õigusteaduskonna direktor
Gaabriel Tavits (doctor iuris) on Tartu Ülikooli sotsiaalõiguse professor, õigusteaduskonna direktor ning Advokaadibüroo Pacta vandeadvokaat. Ta on raamatute „Avaliku teenistuse õiguslikud alused“ ja „Sotsiaalhooldusõigus“ autor ning raamatu „Tööõigus“ kaasautor. Lisaks on Gaabriel Tavits välja andnud ka mitmeid artikleid ja publikatsioone.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Avaliku teenistuse seaduse muudatused, peamised töövaidlused ja nende vältimine

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.