Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Hooldustöötaja, tase 3 koolitus koos esmaabiandja väljaõppe ja toiduhügieeni koolitusega

Kui oled loomult empaatiline ja soovid inimesi aidata, võib olla hooldustöötaja eriala just Sinu kutsumus. Koolitusel antakse põhjalik teoreetiline ülevaade hooldustöötajale vajalikest teemadest ja oskustest. Lisaks läbitakse 80-tunnine tööpraktika hooldusasutuses.

Kaasaegne kiire elutempo on muutnud meie elustiili ja tinginud nõudluse uute ametite järele. Inimesed kolivad maalt linna või kodumaalt välismaale, erinevad põlvkonnad ei ela enam koos. Tänu sellele on aina rohkem üksikuid eakaid inimesi, kellel igapäevatoimingutes vahetevahel abi vaja. Ka puudega inimeste tugiisiku teenus on täna nõutud. Kui oled loomult empaatiline ja soovid inimesi aidata, võib olla hooldustöötaja eriala just Sinu kutsumus.

Kursusel antakse põhjalik teoreetiline ülevaade hooldustöötajale vajalikest oskustest. Lisaks läbitakse ka 80-tunnine tööpraktika hooldusasutuses.

Kursuse läbimise järel on võimalik minna taotlema hooldustöötaja kutset (tase 3). Kutset andev organisatsioon on Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (www.eswa.ee).

Sihtgrupp:
Koolitus on kõigile, kes soovivad hakata tegutsema hooldajana või kes puutuvad kokku omastehooldusega või kes soovivad täiendada oma teadmisi hooldustöö vallas.

Kursuse sisu:
Kursusel läbitakse järgmised teemad:

  • Hooldustöötaja kutse-eetika
  • Hooldustöötaja kutse taotlemine
  • Rahvatervise, tervisedenduse ja sotsiaaltervishoiu alused
  • Suhtlemine, klienditeenindus
  • Esmaabi 16 tundi
  • Hoolduse alused, tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande teenused
  • Hoolduse teostamine vastavalt religioossetele ja kultuurilistele tõekspidamistele
  • Arengupsühholoogia
  • Inimese elukulg
  • Gerontoloogia ja eakate hooldus
  • Anatoomia, füsioloogia ja patoloogia
  • Hooldus erinevate haiguste korral
  • Ergonoomika
  • Hooldusabivahendid
  • Erivajadusega inimeste hooldus
  • Toitumisõpetuse alused
  • Ravimiõpetuse alused
  • Surija hooldus
  • Aktiviseerivad tegevused
  • Kodumajandus ja korrastustööd
  • Seksuaalkäitumise juhendamine
  • Praktika 80 tundi

Õpiväljundid
Kursuse läbinu:

  • abistab abivajajat elamistoimingute korraldamisel, lähtudes abivajaja seisundist, erivajadusest, taustast ja harjumustest;
  • viib läbi hooldusega seotud toiminguid, säästes siinjuures ennast ja keskkonda;
  • järgib kutse-eetikat ja hoolekandetöö õiguslikke aluseid;
  • hindab abivajaja sotsiaalset võrgustikku ja vajadusel abistab suhtlusvõrgustikuga suhtlemisel;
  • annab vajadusel esmast abi.

Vaata ka koolituse õppekava

Koolitajad:
Anneli Zirkel on meie koolitusosakonna juhataja ja juhatuse liige. Tal on ligi viieteistkümne aastane praktiline kogemus ettevõtte juhtimises ja töö korraldamises. Ettevõtluse ja projektijuhtimise koolitajana töötab Anneli Reiting Koolituskeskuses alates 2002. aastast.
Anneli Zirkel on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi rahvatervises, ta omab täiskasvanud koolitaja tase 7 kutset.

Ene Mattus on lõpetanud Tartu Meditsiinikooli õenduse eriala ja omab pikaajalist töökogemust erakorralise meditsiini valdkonnas.Läbinud spetsialisti õppe laste-ja noorte vaimse tervise õenduse suunal. Lisaks on ta olnud eestvedaja projektijuhina maakondliku vigastuste ennetamise projektis rohkem kui 10 aastat ning pea sama palju töötanud ka Põlvamaa terviseedenduse koordinaatorina. Ene on läbi viinud hulgaliselt erinevaid ennetuse-, tervisedenduse -ja esmaabi temaatikaga seonduvaid koolitusi (sh alko-narkoennetus) erinevatele sihtgruppidele üle Eesti. Ta valiti 2018. aastal Põlvamaa aasta koolitajaks.

Ester Jaansoo

Helle Känd on lõpetanud Tartu  Riiklik Ülikool 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti  diplom). Koolitamisega alusta Helle noore arstina – tervise, esmaabi ja vanemlust toetavate teemadega. Eriti tunnustatud ja soovitud on Helle intellektipuudega inimeste ja lapse vaimse tervise teemadel koolitama, mida ta on teinud üle Eesti erinevates asutustes. Tema valdkondade iseloomustamisel võib öelda, et need on teemad, mis tagavad heaolu, turvalisuse, mõistmise ja väärika elukvaliteedi. Teda võib pidada elukaare loojaks intellektipuudega inimestele (lasteade, küla, kool, kutseõpe, rehabilitatsioon ja teised toetavad teenused). Helle on Tartu Maarja Tugikeskuse juhataja/lastearst/perearst.

Jaana Palusaar omab rakenduskõrgharidust õenduses ja magistrikraadi haridusteadustes (andragoogika). On litsenseeritud esmaabiõpetaja alates 2004.a. ,õppejõud Tallinna Tervishoiu kõrgkoolis aastatel 2007-2012 (esmaabi, intensiivõendus), esmaabilektorina töötanud: Eesti Punane Rist (EPR) (2004-2009), G4S koolitus (2005-2008), Qvalitas Arstikeskus (end Medicover).
Haridustee ja kogemused tervishoius: rakenduslik kõrgharidus õenduses; õde-spetsialist intensiivravi alal; erakorralise meditsiini (EM) kogemus alates 2000a, Tallinna kiirabi EM õde-brigaadijuht. Tervishoiutöötaja registri nr: N06609
Haridustee ja kogemused õpetamises: magistrikraad haridusteadustes (andragoogika); magistrikraad sotsiaalteadustes (sisejulgeolek); litsenseeritud esmaabi õpetaja alates 2004; õppejõud Tallinna Tervishoiu kõrgkoolis 2007-2012 (esmaabi, intensiivõendus); esmaabi lektorina töötanud: Eesti Punane Rist (EPR) (2004-2009); G4S Koolitus (2005-2008); Qvalitas Arstikeskus (end Medicover).
Koolituse õppemeetoditeks kasutab lektor traditsioonilist loenguvormi (40%), praktilisi ülesandeid (60%), sealhulgas rollimänge, simulatsioone, probleemõppe meetodeid, rühmatöid. Praktilisteks harjutusteks kasutatakse elustamismannekeene (täiskasvanu ja lapsed), silikoonist traumade mulaaže, AED elustamisevahendit.

Janika Pael on lõpetanud Tartu Ülikooli ning omab magistrikraadi terviseteadustes (õendusteadus). Janika töötab Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis lektorina ning on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli veebiajakirja „Tervist!“ toimetuskolleegiumi liige. Ta on Eesti Õdede Liidu liige ning tegutseb erinevates töörühmades ja võrgustikes

Kaido Voogla on töötanud pikalt massöörina erinevates spordiklubides ja ühes perearstikeskuses. 1998. aastal asus ta tööle Tallinna Kiirabisse parameedikuna, kus liikus edasi erinevatel ametipositsioonidel nagu vahetuse välijuht, operatiivjuht ja vajadusel II või III liikme asendus brigaadi koosseisus. Lisaks on ta kaasa tegev Tallinna Kiirabi Koolituskeskuses erinevate vahendite, aparatuuri ja ergonoomika koolitamistel. Alates 2009. aastast viib Kaido läbi ergonoomika koolitusi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli erakorralise meditsiin tehnikutele ja hooldustöötajatele ning paljudele teistele koostööpartneritele. Ta töötab 2013. aastast ka Mediq Eesti OÜs tootejuhina invaabivahendite alal, kus tema spetsiifika on erinevad invatooted. Ta on ennast täiendanud Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, koolitustel Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, Taanis.

Maire Aruots on lõpetanud Tartu Tervishoiukõrgkooli õenduse erialal ja vaimse tervise eriõppe erialal. Omab esmaabi koolitaja litsentsi.

Tatjana Jušinski on lõpetanud Tartu Meditsiinikooli ning Tartu Ülikooli, omades terviseteaduse magistri kraadi (õendusteadus). Tatjana töötab SA TÜ Kliinikumi südamekliiniku erakorralise kardioloogia osakonnas intensiivraviõena ning õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, lisaks esmaabikoolitajana erinevates koolitusasutustes. 2012 aastal omistati Tatjanale ka aasta õe tiitel (erakorralise kardioloogia osakond, õde).

Tiiu Lepp on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli, kus töötas ka 12 aastat õppejõuna. On olnud Tartu H.Masingu koolis ravivõimlemise õpetaja ja füsioterapeut. Alates 2002 aastast on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud – gerontoloogia ja geriaatria alused, igapäevaoskused, erivajadusega inimesed ja nende toimetulek, aktiveerivad tegevused.

Tiiu Reitav on töötanud ligi 10 aastat kinnisvarateenindusega tegelevas firmas teenindusjuhina, kus tema tööülesanneteks oli töötajate koolitamine, juhendamine ja kontrollimine, samuti klientide teeninduse organiseerimine ja hinnapakkumiste koostamine. Hariduselt omab loodusteaduse magistri kraadi, lisaks on tal kutsetunnistused puhastustööde juhi, maastikuehitaja, kinnisvara hooldusjuhi ja halduri erialal. Ta on täiendanud end igal aastal kinnisvarahoolduse alal ja alates 30.04.2014 omab ettevõtet Tiiu puhastus, mis tegeleb kinnisvarahooldusega.
Tiiu Reitav on töötanud 15 aastat kinnisvarahoolduse alal. Hariduselt omab loodusteaduse magistrikraadi, lisaks on tal kutsetunnistused puhastustööde juhi, maastikuehitaja, kinnisvara hooldusjuhi ja halduri erialal. Alates 30.04.2014 omab ettevõtet Tiiu puhastus, mis tegeleb kinnisvarahooldusega. Ta omab pikaajalist kogemust puhastusteenindajate koolitamise alal ja on retsenseerinud mitmeid lõputöid, samuti osaleb kutseeksamite komisjonis.Miks puhastamine? Ilu on alati hinnatud … ja kas puhas on ilus- muidugi!

Lisainfo:

  • Hooldustöötaja tase 3 kutse taotlemise eeltingimused kohta saab täpsemalt lugeda http://www.eswa.ee/kutsed
  • Koolituse kestvus: 244 akadeemilist tundi, sh 228 tundi auditoorset õpet (sh 80 tundi praktikat) ja 16 tundi iseseisvat tööd
  • Iseseisva tööna (16 tundi) vormistab koolitatav eneseanalüüsi vormi praktilise töökogemuse kohta ja kaitseb selle koolituse viimasel päeval.
  • Koolituse hind sisaldab juhendatud praktikat, paljundatud materjale ja kohvipause. Koolituse läbinutele väljastatakse esmaabikoolituse tunnistus ja kursuse lõputunnistus.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Luwi Koolituskeskus. Koolitame haridustöötajaid, lapsehoidjaid, hooldustöötajaid, tugiisikuid, tegevusjuhendajaid ja kogemusnõustajaid. Pakume esmaabi ja tööohutuse täiend- ja väljaõppekoolitusi. Koolitusi korraldatakse koostöös Koolituskeskusega Reiting. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Hooldustöötaja, tase 3 koolitus koos esmaabiandja väljaõppe ja toiduhügieeni koolitusega