Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Keerulised õigusdokumendid – kuidas muuta need lugejale selgemaks?

Koolituse eesmärk on anda teadmised, kuidas muuta õigusdokumendid lugejale arusaadavamaks disainmõtlemise abil.

Iga ettevõte puutub kokku väga paljude erinevate juriidiliste dokumentidega – olgu nendeks kasutustingimused, erinevad lepingud või sisekorra eeskirjad. Sageli on need dokumendid keerukad, mistõttu nendega töötamine on ajakulukas ja tüütu. Kas oled kunagi mõelnud, et lihtsasti arusaadavad õigusdokumendid võiksid anda Sulle olulise konkurentsieelise? Sealjuures optimeerida ning parandada ka ettevõtte toimimist? Õigusdisaini koolitus keskendub justnimelt nende küsimuste lahendamisele.

Koolituse käigus anname ülevaate, kuidas rakendada õigusdisaini põhimõtteid, et luua selgust nii ettevõttesiseselt kui ka väljapoole. Koolitus on ka väga praktiline, sest viime läbi harjutuse osalejate poolt valitud teema lahendamiseks.

Sihtrühm:
Kõik, kes puutuvad organisatsioonis kokku erinevate juriidiliste dokumentidega- olgu nendeks kasutustingimused, erinevad lepingud, sisekorra eeskirjad jmt, ning soovivad neid lugejale disainmõtlemise abil arusaadavamaks muuta .

Programm:

 • 08:50 – 09:00 Kogunemine veebikeskkonda
 • 09:00 – 11:00 Õigusdisain
  • Õigusdisaini põhimõtted
  • Praktilised näited (nii dokumendidisaini kui ka protsessidisaini osas)
  • Praktilise töö teemade käsitlus ning valik
 • 11:00 – 11:30 Lõunapaus
 • 11:30 – 13:30 Praktiline töö koolituse käigus valitud teemaga
  • Selgitame, kes on dokumendi kasutajad
  • Defineerime kasutajate murekohad
  • Ajurünnak parimate lahenduste leidmiseks
  • Selgitame järgmised sammud lahenduse lõplikuks vormistamiseks

Koolituse läbinu:

 • teab, mis on õigusdisain ja oskab seda oma igapäevatöös rakendada;
 • mõistab, kes on dokumendi kasutaja ja kuidas tema huvidest lähtuvalt toimetada;
 • saab praktilised soovitused ja näpunäited kasutajasõbralikest dokumentidest;
 • saab uue vaatenurga õigusdokumendite koostamisele.

Koolitajad:
Simoona Hion
Legal Design Studio kaasasutaja, jurist
Simoona on hariduselt jurist, kes on end täiendanud õigusdisaini, kasutajakogemuse ning õiguse tehnoloogia valdkonnas. Ta on omandanud rahvusvahelise sertifikaadi õigusdisaini praktiseerimiseks ning UX/UI disaineri sertifikaadi. Simoona on Eesti esimese õigusdisaini ettevõtte Legal Design Studio üks asutajatest. Ettevõte pakub teenuseid nii juriidiliste protsesside kui ka õigusdokumentide kasutajakogemuse täiustamiseks.

Ave-Liis Saluveer
Legal Design Studio kaasasutaja, Legal Operations Lead
Ave-Liis on olnud õigusvaldkonnaga seotud pea 10 aastat – seda kas juristina, tiimijuhina või juriidilise tiimi strateegilise toena rollis “Legal Operations Lead”. Ta on sealhulgas töötanud nii advokaadibüroos, iduettevõttes, avalikus kui ka erasektoris. Ave-Liisi kirg on õigustiimide toetamine protsesside optimeerimisel ning õigusdokumentide kasutuskogemuse parandamisel. Ave-Liis on ühtlasi Eesti esimese õigusdisaini ettevõtte Legal Design Studio üks asutajatest. Ettevõte pakub teenuseid nii juriidiliste protsesside kui ka õigusdokumentide kasutajakogemuse täiustamiseks.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Keerulised õigusdokumendid – kuidas muuta need lugejale selgemaks?

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.