Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Kinnistule juurdepääsutee probleemküsimuste ja vaidluste lahendamine

Koolituse eesmärk on anda osalejatele põhjalikud teadmised juurdepääsutee alastes probleemküsimustes. Käsitlemist leiavad muu hulgas teemad: mida võtta ette, kui kinnistul puudub juurdepääs, millistel tingimustel saab kohtu abil seda nõuda, kes peab tagama juurdepääsutee korrashoiu ja mitmed teised teemad.

Juurdepääsuõiguse vaidlused nii tiheasustusega kui ka hajaasustusega aladel on muutunud üha aktuaalsemaks. Läbivaks teemaks on see, millistel tingimustel on võimalik võõrast naaberkinnistut koormata, et pääseda oma kinnistule või objektile ning kas ja kui palju raha tuleb hüvitisena välja mõista koormatava kinnistu omanikule läbipääsu võimaldamiseks. Eraldi lahendatav küsimus ja üsnagi ebaselge on see, millisele tehnilisele tasemele peab juurdepääsutee vastama, kes peab seda hooldama ning selle tehnilise seisukorra eest hea seisma.

Sihtrühm:
Ehitusettevõtete juhid, kinnisvaraarendajad, ehituse projekti- ja objektijuhid, arhitektid, projekteerijad, järelevalve teostajad ja kõik teised teemast huvitatud isikud.

Programm:

 • 09:20 – 09:30 Kogunemine veebikeskkonda
 • 09:30 – 11:30 Kinnistule juurdepääsutee probleemküsimuste ja vaidluste lahendamine
  • Miks ja millal tekivad erimeelsused juurdepääsude teemal?
  • Millistele aspektidele pöörata tähelepanu kinnistut omandades (või ka seda müües)?
  • Mida ja kuidas võtta ette, kui kinnistul puudub või sellele kaob juurdepääs?
  • Millistel tingimustel saab kohtu abil nõuda juurdepääsu enda kinnistule?
  • Kes ja kuidas peab tagama juurdepääsutee korrashoiu, sh kes maksab?
  • Mida ja miks teeb kohus juurdepääsuvaidluse lahendamisel?

Koolituse läbinu omandab teadmised juurdepääsuteega seonduvatest aspektidest sh teab, millistel tingimustel on võimalik võõrast kinnistut koormata ning oskab tegutseda olukorras, kus kinnistul puudub või kaob juurdepääs.

Koolitaja:
Ramil Pärdi
advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat ja partner
Ramil Pärdi on Advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat ja partner. Läbi aastate on ta tegelenud suure hulga servituutide ja juurdepääsuküsimuste lahendamisega. Ta on nõustanud kliente neis küsimustes planeerimise ja lepingute sõlmimise etapis, samuti paljudes vaidlustes.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Kinnistule juurdepääsutee probleemküsimuste ja vaidluste lahendamine

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.