
Lapsehoidja ja lasteaiaõpetaja assistendi koolitus koos esmaabiandja väljaõppega
Hea lapsehoidja on teoorias tugev ja praktikas särasilmne! Ta oskab toetada lapse arengut parimal võimalikul viisil – luua talle turvaline kasvukeskkond, olla kursis tema emotsionaalsete ja füüsiliste vajadustega, kujundada hügieeni- ja toitumisharjumusi, jälgida tervislikku seisundit, teha koostööd lapsevanematega, anda esmaabi, tegeleda erivajadusega lastega jpm.
Kui sulle meeldivad lapsed ning sulle meeldib nendega tegeleda, tule koolitusele!
Koolitus sisaldab:
- Kokku 268 akadeemilist tundi auditoorset õpet, millest 80 tundi on juhendatud õppepraktika teenuseosutaja juures;
- 16-tunnist esmaabiandja väljaõpet.
Õppekava järgib Lapsehoidja, tase 5 kutsestandardites esitatud nõudeid. Teemasid on võimalik läbida eraldi (näiteks Lapsehoidja kutse taastõendamiseks).
Koolituse läbimise järel on võimalik minna taotlema lapsehoidja, tase 4 või tase 5 kutsetunnistust. Kutse saamise eelduseks on keskhariduse olemasolu (selle puudumisel on võimalik esitada VÕTA taotlus). Kutset andev organisatsioon on Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (www.eswa.ee).
Sihtgrupp:
Inimesed, kes soovivad tööle asuda lapsehoidjana, lasteaiaõpetaja assistendina
Kursuse sisu:
- Sissejuhatus lapsehoidja töösse, kutse taotlemine;
- Kombeõpetus ja kutse-eetika;
- Suhtlemispsühholoogia;
- Eakohased päevategevused, nende kavandamine, läbiviimine ja analüüsimine;
- Lapse tervist ohustavad tegurid;
- Füüsilise kasvukeskkonna ohutegurid;
- Lapse areng ja selle toetamine;
- Majapidamis- ja koristustööd, olmevahendite kasutamine ja ohutustehnika järgimine;
- Lapse eale vastav toitumine;
- Esmaabi (16 tundi);
- Lapse tervisliku seisundi jälgimine;
- Haige lapse hooldamine ja põetamine;
- Väärkohtlemise olemus, ilmingud ja ennetamine;
- Kõne arengu toetamine;
- Koostöö lapsevanema/hooldajaga;
- Lapse enesekohaste oskuste kujundamine;
- Lapse tervise edendamine (sh vaimse kasvukeskkonna ohutegurid);
- Erivajadustega laste märkamine ja toetamine koolieelses eas;
- Lastehoiuga seotud nõuded;
- Õigusaktid;
- Loovtegevused;
- Imiku (0-1 aastat) hoidmine;
- Suure hooldusvajadusega lapse hooldamine;
- Tööjuhendamine;
- Situatsioonülesanded, lõputöö juhendamine;
- Juhendatud praktika (80 tundi);
- Iseseisev töö (20 tundi).
Koolitajad:
Anneli Zirkel on meie koolitusosakonna juhataja ja juhatuse liige. Tal on ligi viieteistkümne aastane praktiline kogemus ettevõtte juhtimises ja töö korraldamises. Ettevõtluse ja projektijuhtimise koolitajana töötab Anneli Reiting Koolituskeskuses alates 2002. aastast. Anneli Zirkel on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi rahvatervises, ta omab täiskasvanud koolitaja tase 7 kutset.
Helle Känd on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom). Koolitamisega alustas Helle noore arstina – tervise, esmaabi ja vanemlust toetavate teemadega. Eriti tunnustatud ja soovitud on Helle intellektipuudega inimeste ja lapse vaimse tervise teemadel koolitama, mida ta on teinud üle Eesti erinevates asutustes. Tema valdkondade iseloomustamisel võib öelda, et need on teemad, mis tagavad heaolu, turvalisuse, mõistmise ja väärika elukvaliteedi. Teda võib pidada elukaare loojaks intellektipuudega inimestele (lasteaed, kool, küla, kutseõpe, rehabilitatsioon ja teised toetavad teenused). Helle on Tartu Maarja Tugikeskuse juhataja/lastearst/perearst.
Kaili Ploom-Zilmer on tegelenud vaimse tervise probleemide ja psühholoogilise heaolu ning eneseteostuse alase nõustamisega üle 15. aasta. Ta omab psühholoogia alast haridust Tartu Ülikoolist ning töötab Tallinna Tugikeskuses Juks rehabilitatsiooni osakonnas osakonna juhina ja psühholoogina. Kailil on nõustamiskogemus nii psüühiliste probleemide-, hariduspsühholoogia-, karjäärplaneerimise- kui sõltuvusnõustamise valdkonnas. Kaili aitab psühholoogina aktiveerida ressursse toimetulekuks stressiga, elukriisidega kui ka igapäevaprobleemidega, et realiseerida oma potentsiaali ning leida suuremat psüühilist heaolu. Kaili tegeleb ka koolitustegevusega, edasi andes oma teadmisi ja kogemust psüühiliste probleemidega inimestega töötamise valdkonnas.
Tiina Kaljumäe on pikaajalise töökogemusega lasteaiaõpetaja, kelle põhitöökohaks on Ülenurme lasteaed. Ta töötab projektõppe ja lapsest lähtuva õpikäsitluse meetodeid rakendavas rühmas. On lõpetanud Tartu Ülikooli Õpetajate Seminari koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala, täiendanud ennast järjepidevalt TÜ Täienduskoolitustel, TAI, Hea Alguse, ELAL-I koolitustel ja erinevatel haridusteemalistel konverentsidel.
Eesti Lasteaednike Liidu ja Eesti Haridustöötajate Ametiühingu liige.
Koolitajana teinud koostööd alates 2007 aastast koolitusfirmaga Reiting, OÜ LuWi ja Tartu Rahvaülikool. Koolitanud lapsehoidjaid, lastega töötavaid inimesi ja tugiisikuid erinevatel teemadel. Osalenud lapsehoidjatele kutset andvas hindamiskomisjonis (Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon).
Inimese, õpetaja ja koolitajana hindab kõrgelt elukestva õppe põhimõtteid, avatust ja uudishimu uute asjade õppimisel ning praktiliste kogemuste jagamist. Hobina tegeleb aianduse, õmblemise, keraamika ja käsitööga.
Tiina Pern on õppinud Tartu Pedagoogilises Koolis lasteaia ja kooli muusikaõpetajaks, hiljem Tartu Ülikoolis koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal. Lasteaias on Tiina töötanud 28 aastat. Ta on täiendanud ennast Viljandi Kultuuriakadeemia koolitustel “Loovtegevused”, “Väikekandle valmistamine ja väikekandlel mängimine” ja Tartu Waldorfkoolis koolitusel “Rütmimängud”. Tiina on esinenud maakondlikel õppepäevadel, rääkides oma tööst – Mänguline karjalaskepäev, Mängud ja õppimine raamatukogus, Vikerkaareaasta mängud ja tegevused.
Lisainfo:
- Teemasid on võimalik läbida eraldi (näiteks Lapsehoidja kutse taastõendamiseks).
- Koolitus sisaldab 16-tunnist esmaabiandja väljaõpet. Iseseisva tööna (20 tundi) vormistab koolitatav etteantud vormi alusel eneseanalüüsi (lõputöö) praktilise töökogemuse kohta.
- Sobiva praktikaasutuse otsib osaleja võimalusel endale ise või teavitab koolitusjuhti, kui see pole võimalik.
- Koolituse hind sisaldab tasu praktikaasutusele juhendamise eest, õppematerjale ja klassikoolituse korral kohvipause.
- Koolituse edukalt läbinutele väljastatakse koolituse lõputunnistus. Tervisetõend ei kuulu koolituse hinna sisse, see tuleb vajadusel osalejal ise tasuda.
- Lapsehoidja kutse andmise korrast ja nõuetest kutse taotlejale loe: http://www.eswa.ee/kutse-andmine/lapsehoidja/
Koolitusfirma tutvustus
Luwi Koolituskeskus. Koolitame haridustöötajaid, lapsehoidjaid, hooldustöötajaid, tugiisikuid, tegevusjuhendajaid ja kogemusnõustajaid. Pakume esmaabi ja tööohutuse täiend- ja väljaõppekoolitusi. Koolitusi korraldatakse koostöös Koolituskeskusega Reiting. Loen koolitusfirma kohta veel...