Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Mida peab teadma platvormi kaudu teenitud tulu maksustamisest?

Kauba müüjad ja teenusepakkujad – läbi erinevate platvormide (nt Bolt, Wolt, Uber, AirBnB, Amazon, Booking.com, Etsy, Yaga jt.) peavad läbi mõtlema, millises vormis tulu teenida, kas nt ettevõtjana või olla hoopis platvormiga töösuhtes.

EL direktiivi kohaselt peavad platvormihaldurid käesolevast, 2023. aastast koguma teavet nii füüsilistest kui juriidilistest isikutest müüjate kohta. Neil on kohustus hakata Maksu- ja Tolliametile edastama andmeid platvormil tegutsevate müüjate ja teenusepakkujate ning nende teenitud tulu kohta.

Esimest korda tuleb esitada andmed 2023. aastal teenitud tulude kohta 31. jaanuariks 2024. aastal.

Koolituse eesmärk on selgitada erinevaid tulude maksustamise viise ja maksustamise erisusi – kui tegemist on ettevõtluskonto, FIE või äriettevõttega – ning millised on tööandja maksukohustused.

Sihtrühm:
Raamatupidajad, finantsjuhid, juristid, ettevõtete juhid, ettevõtjad ning kõik teised teemast huvitatud.

Programm:

 • 09:50 – 10:00 Veebikeskkonda kogunemine
 • 10:00 – 11:30 Mida peab teadma platvormi kaudu teenitud tulu maksustamisest?
  • Mis on platvorm?
  • Platvormide kaudu tulu teavitamise kohustus Maksu- ja Tolliametile
  • Ettevõtluskonto maksud
  • FIE maksustamine
  • OÜ maksustamine
  • Tööandja maksukohustused

Koolituse läbinu teab, mida platvormi kaudu tulu teenides kindlasti teadma peab ning millist vormi tegutsemiseks oleks kõige õigem valida.

Koolitaja:
Aule Kindsigo
Kindsigo Konsultatsioonid OÜ, juhataja ja maksukonsultant
Aule Kindsigo on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal. Täiendanud ennast erinevatel kursustel nii Eestis kui välismaal.Töötanud aastatel 1990 – 2012 Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel, viimased nendest Põhja Maksukeskuses juhataja ja Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja. Alates 2012. aastast on ta Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juhatuse liige ja maksukonsultant.Aule on olnud esineja paljudel maksukoolitustel ja kursustel erinevate firmade ja kõrgkoolide (TTÜ, SKA) kutsel, samuti töötas aastatel 2009 – 2015 maksunduse lektorina EBS-is.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Mida peab teadma platvormi kaudu teenitud tulu maksustamisest?

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.