Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Optsioon – kas boonus või maksurisk?

Koolituse läbinu saab praktilised teadmised optsiooni maksustamise olulistest aspektidest ning selgitatakse millised on optsioonide deklareerimiskohustused.

Optsioonid on mõeldud töötajate motiveerimiseks, tänu millele tunneb töötaja suuremat seost ettevõttega kus ta töötab ning tal tekib võimalus saada osa ettevõtte kasvust. Seetõttu peavad nii tööandjad kui ka töötajad olema kursis optsioonide nii õiguslike kui ka maksunduslike aspektidega.

Koolituse eesmärk on selgitada optsiooniga seonduvaid olulisi nüansse millele tähelepanu pöörata. Muuhulgas selgitatakse optsioonide maksustamist Eestis ning mida peaks arvestama piiriüleses olukorras. Millega tuleb arvestada kui ootamatult tekib vajadus optsioone realiseerida. Kas optsioon on boonus või hoopis maksurisk?

Sihtrühm:
ettevõtte juhid, finantsjuhid, raamatupidajad, juristid, ettevõtjad ja kõik teised teemast huvitatud

Programm:

 • 09:50 – 10:00 Veebikeskkonda kogunemine
 • 10:00 – 11:30 Optsioon – kas boonus või maksurisk?
  • Milline tööandja saab oma töötajatele optsioone pakkuda?
  • Kellele saab tööandja optsioone pakkuda?
  • Mida peaks arvestamata ootamatuste korral, kui tekib vajadus optsioone realiseerida?
  • Mida peaks arvestama piiriüleses olukorras?
  • Kas töötaja jaoks on tööandja optsioon maksuvaba?
  • Millised on optsioonide deklareerimiskohustused?

Koolitaja:
Ranno Tingas
Ernst & Young Baltic AS, partner, juhatuse liige ja maksunõustaja
Ranno Tingas on partner ja juhatuse liige Ernst & Young Baltic AS-is (EY), mis on 110 töötajaga audiitor- ja konsultatsioonibüroo ning turuliider Baltikumis. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti maksunõustaja (Euromoney poolt) ja ka Eestis hinnatud nõustaja ja koolitaja. Ranno on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning ennast täiendanud mitmetel rahvusvahelistel koolitustel. Ranno on alates 2006. aastast Eesti Maksumaksjate Liidu nõukoja liige ning läbi Teenusmajanduse Koja ja FinanceEstonia juhatuse on ta aktiivselt kaasa mõtlemas ja poliitikutega läbi rääkimas Eesti ärikeskkonna konkurentsivõime teemadel.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Optsioon – kas boonus või maksurisk?

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.