Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Tabelarvutusprogramm MS Excel raamatupidajale ja finantsistile

Eesmärgiks on arendada sinu oskusi ja teadmisi MS Excelist kui töövahendist ja seeläbi muuta sinu raamatupidamisalast igapäevatööd tulemuslikumaks ja lihtsamaks.
Koolituspäev on mõeldud kõigile neile, kes soovivad tundma õppida tabelarvutustarkvara MS Excel neid võimalusi, mis võimaldavad efektiivsemalt toime tulla erinevate arvutus- ja andmeanalüüsiülesannetega.

Koolituspäeval tehakse läbi arvukaid praktilisi ülesandeid. Täpsemalt, koolitusel vaatame, kuidas panna Excel Sinu eest arvutama, kuidas koostada valemeid ja viidata neis algandmetele – oskused, mis on vajalikud näiteks eelarvemudelite koostamisel, kus põhieelduste (näiteks müügihinna või toormekulunormi) muutmisel muutuvad ka eelarve summad ja tulemused (müügitulu, kogukulu, kasum).

 • Vaatame, kuidas koostada suurtest andmemassiividest lihtsa vaevaga keerukaid kokkuvõtteid hõlpsalt kohandatavate liigendtabelite näol.
 • Tutvume finantsfunktsioonidega, mis muudavad raha ajaväärtuse arvutused (intressi- ja põhiosamakse, annuiteetmakse, nüüdisväärtus, tagastatav summa jne.) lapsemänguks.
 • Lisaks vaatame, kuidas andmeid visualiseerida diagrammide ja tingimusliku vorminduse abil.

Sihtgrupp:
Koolitusele on oodatud eelkõige Exceli kasutajad, kelle töö tulemuslikkust aitaks suurendada programmi töövahendite ja võimaluste veelgi parem tundmine ja uute võimaluste nägemine. Koolitus sobib hästi kõigile, kes on Exceli igapäevased kasutajad, et korrastada ja täiendada süsteemse lähenemise abil oskusi erinevate tabelarvutuse töövahenditega töötamisel. Näiteks raamatupidajad, kes soovivad õppida kasutama MS Exceli funktsioone.

Vastuvõtu tingimused: osaleja oskab kasutada Windows operatsioonisüsteemis toimivat arvutit, käivitada programme, leida, avada ja salvestada faile, samuti omab kogemust Excel tabeltöötlusprogrammi kasutamisega. Arvutis peab olema paigaldatud MS Excel tarkvara versioon Excel 2016 või uuem.

Koolituse sisu:

 • Ülevaade programmist Excel ja selle kasutamisest – programmi akna menüüd ja elemendid.
 • Lahtrite hõlbus täitmine ja lahtrite vahel liikumine;
 • Tabelite hõlbus loomine, vormindamine ja kasutamine.
 • Valemite koostamine viidete (Reference) ja nimetuste (Name) abil;
 • Sissejuhatus funktsioonide kasutamisse – peamised arvutusfunktsioonid (SUM, COUNT, AVERAGE),
 • Olulisemate finantsfunktsioonide kasutamine (FV, PV, NPV, PMT, IPMT, PPMT, IRR ).
 • Otsingufunktsioonide kasutamine (SUMIFS, INDEX, MATCH, VLOOKUP)
 • Suurte andmetabelite analüüsivahendid: filtreerimine (Filter), sorteerimine (Sort), koondväljavõtted (Subtotal)
 • Liigendtabelite (Pivot Table) ja liigenddiagrammide (Pivot Chart) koostamine, kasutamine;
 • Andmete visualiseerimine diagrammidega (Charts) ja tingimusliku kujundusega (Conditional Formatting).

Kõikide teemade kohta praktilised kasutusnäited raamatupidaja töös!

Koolituse õppekava on leitav siit

Koolituse programm on leitav siit

Koolitaja:
Märt Murd

Märt on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi ettevõttemajanduse erialal ning bakalaureusekraadi õigusteaduses. Ta on töötanud finantsarvestuse ja -analüüsi valdkonnas alates 2006. aastast. Märt omab kehtivaid riiklikult tunnustatud Raamatupidaja, tase 5, Vanemraamatupidaja, tase 6 ja Täiskasvanute koolitaja, tase 5 kutsetunnistusi, mis näitab, et tema teadmised on nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt kaasajastatud ja kooskõlas riigi poolt tunnustatud nõuetega. Käesolevajal ajal tegutseb Märt finantsjuhina, ettevõtjana ja koolitajana finantsarvestuse valdkonnas. Oluline on märkida, et Märt pälvis Arvestusala Edendaja 2022 tiitli.

Lisainfo:

 • Koolitus on sülearvutipõhine.
 • Väljund: Täiskasvanute Koolituskeskuse tõend.
 • Kursustele registreerimisel palume ettemaksu 10%.
 • Isikutele, kes tulevad kahekesi lisa-allahindlus 10%!
 • Täiskasvanute Koolituskeskuse majandustegevusteate nr on 214272. Eraisikutele tagastab Maksu-ja Tolliamet tuludeklaratsiooni esitamisel 20% kursuse tasust.
 • NB! Täiskasvanute Koolituskeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Täiskasvanute Koolituskeskus tegutseb eesmärgiga töötada välja ning viia läbi täiskasvanutele suunatud erinevaid koolitusi, et olla vajaduse korral valmis kas valdkonda vahetama või tõsta juba seniseid olemasolevaid teadmisi ning oskusi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Tabelarvutusprogramm MS Excel raamatupidajale ja finantsistile

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.