Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Tööõiguse ja andmekaitse konverents 2023. Millist tööõigust vajavad muutunud töösuhted?

Konverentsi eesmärgiks on anda ülevaade 2023. aastal töösuhteid puudutavatest seadusemuudatustest ja kohtupraktikast.

Sihtrühm:
personalijuhid ja -spetsialistid, juristid, ettevõtete ja osakondade juhid ning kõik teised huvilised, kes oma tööülesannete täitmisel puutuvad kokku tööõiguse teemadega ja isikuandmete töötlemisega töösuhetes.

Programm:

 • 9.30–10.00 Registreerimine ja tervituskohv
 • 10.00-10.05 Moderaatori avasõnad
  • Päevajuht Kadri Mägi-Lehtsi, Roche Eesti OÜ tegevjuht, coach, arst
   K. Mägi-Lehtsi on pikaajalise kogemusega juht biotehnoloogia ettevôttes Roche, kes samal ajal panustab ühiskondlikel alustel Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA ja Tööandjate Keskliidu volikogudes ning tervise töörühmas. Baasharidustelt on Kadri arst, àrijuhtimise magister ja tervisedendaja ning lisaks ACC taseme coach. Rahvusvahelise korporatsiooni Eesti esinduse tegevjuhina omab Kadri nii teoreetilist kui praktilist kogemust tervisliku mõttelaadi juurutamisel ettevõttes; tema tervise-edenduse alase lõputöö teemaks oli tööpinge vähendamine ning heaolu suurendamine kasutades teadveloleku praktika rakendamist Roche Eesti OÜ näitel.
 • 10.05 – 10.35 Muudatuste valguses – kas tööandjate elu läheb kergemaks?
  • Lektor: Seili Suder, Sotsiaalministeeriumi töö- ja pensionipoliitika töökeskkonna juht
   Seili Suder on sotsiaalministeeriumi tööpoliitika ja töökeskkonna juht. Ta on üle 15 aasta tegelenud tööõiguse kujundamisega Eestis. Koos sotsiaalministeeriumi meeskonnaga loob ta individuaalseid ja kollektiivseid töösuhteid reguleerivaid õigusakte ja panustab ohutu töökeskkonna loomisesse. Paar aastat töötas Seili Tööinspektsioonis ja on nüüdseks üle 14 aasta töötanud sotsiaalministeeriumis. Seili on aastate jooksul andnud Tartu Ülikoolis tööõiguse loenguid ja viinud läbi seminare.
 • 10.35 – 10.50 Töölepingu seaduse muudatuste rakendamine tööinspektsiooni vaates
  • Lektor: Vladimir Logatšev, Tööinspektsiooni koordineeriv juhtiv nõustamisjurist
 • 10.50 – 12.00 Põletavamad tööõiguse küsimused ja kohtupraktika 2022-2023
  • Lektor: Heli Raidve, Heli Raidve Tööõigusabi juhataja ja jurist, EAS’i ärimentorprogrammi mentor
   Heli Raidve ühendab edukalt tööõiguse teooria ja praktika. Põhiliselt teostab Heli end omanimelise tööõigusbüroo juristi ja juhataja ametis, lisaks sellele on ta Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud ning EAS ärimentorprogrammi mentor. Ta on üheteiskümne tööõigust käsitleva raamatu (sh rahvusvaheliste väljaannete) autor või kaasautor ning kirjutanud tööõigusest sadu artikleid. Igapäevaselt nõustab ja koolitab Heli tööandjaid tööõiguse teemadel juba üheksateist aastat. Heli Raidve kui lektori tugevuseks on pikaajaline rikkalik praktiline kogemus, mille tulemusena on tema koolitused ja soovitused hästi praktilised.
 • 12.00 – 12.50 Lõunapaus
 • 12.50 – 13.30 Tööandja kogemus ja ootused TLS muudatuste raames
  • Lektor: Krista Laever, Orkla personalidirektor
 • 13.30 – 14.15 Terviseandmete töötlemise erisused
  • Lektor: Ille Nakurt-Murumaa, jurist-töökeskkonna konsultant
   Ille Nakurt-Murumaa on töötervishoiu ja tööohutuse ning tööõiguse valdkonna koolitaja-praktik. Ta omab Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrikraadi. Alates 1995. aastast on ta töötanud erinavates asutustes juriidilise oskakonna juhatajana, administratsiooni juhina, tööohutuse talituse juhatajana. Täiskasvanute koolitajana on tegev alates 2003. aastast.
 • 14.15 – 14.35 Kohvipaus
 • 14.35 – 15.05 Kuidas reguleerida andmete kaitset kaugtöö puhul?
  • Lektor: Andres Ojaver, advokaadibüroo Hedman isikuandmete kaitse ekspert.
   Andres Ojaver nõustab advokaate peamiselt isikuandmete kaitse valdkonnas. Varasemalt on Andres töötanud järelevalvedirektorina Andmekaitse Inspektsioonis ning andmekaitseametnikuna (DPO) Telia Eestis. See positsioon oli tihedalt seotud välise koostöö ja andmekaitsega Euroopa tasandil, mis on andnud talle nii teoreetilise kui ka praktilise kogemuse isikuandmete kaitse nõuetest ning nende rakendamisest organisatsioonis. Andres on ka külalislektoriks Tallinna Tehnikaülikoolis osaledes isikuandmete kaitse eksperttasemel täiendkoolitustel.
 • 15.05 – 15.45 Jälgimisseadmete kasutamine töösuhetes- kas see on õigustatud?
  • Lektor: Urmas Kukk, advokaadibüroo KPMG Law vandeadvokaat, isikuandmekaitse ekspert
   Urmas Kukk on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta on pikaajalise kogemusega spetsialist privaatsuse ja isikuandmete kaitse alal, esindanud selles valdkonnas nii haldusorganite kui ka eraisikute huve. Omab CIPP/E sertifikaati. Aastatel 2003-2008 töötas ta Andmekaitse Inspektsiooni peadirektorina ning osales ka uue isikuandmete kaitse seaduse väljatöötamisel. Kuni 2020. aasta veebruarikuuni oli Urmas Advokaadibüroo Koch & Partnerid OÜ vandeadvokaat. Hetkel on ta AS IuteCredit Europe andmekaitse spetsialist ja Euroopa Liidu isikuandmete kaitse projektide ekspert.
 • 15.45 – 16.10 Mis toidab meie õnne?
  • Lektor: Evelin Ilves, töötervishoiuarst-resident
   Evelin Ilves lõpetas Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna ravi eriala 1993. aastal ning taastas oma arstilitsentsi aastatel 2014-2015. Viimase üheksa aasta jooksul riigipea abikaasana võttis oma missiooniks tervislike eluviiside, toitumise ja liikumise propageerimise ja edendamise, samuti tervisliku koolitoidu toetamise. Ta on saanud sel teemal rohkelt kogemusi nii Euroopa, Ameerika kui ka Aasia riikidest. Aastal 2013 nimetas Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa haru teda oma eeskõnelejaks nn elustiilihaiguste alal (toitumisest, vähesest liikumisest, tubakast, alkoholist jt sõltuvustest tingitud mittenakkuslikud haigused). Hetkel tegutseb Evelin töötervishoiuarst-residendina.
 • 16.10 – 16.15 Konverentsi lõpetamine
  • Päevajuht Kadri Mägi-Lehtsi, Roche Eesti OÜ tegevjuht, coach, arst

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Ootame teid meie avatud õppepäevadele või küsige sisekoolitusi. Koolitused toimuvad sõbralike hindadega! Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Tööõiguse ja andmekaitse konverents 2023. Millist tööõigust vajavad muutunud töösuhted?

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.