Kõik koolitused ühest kohast!

tk

Kuidas leida üles oma sisemine jõud?

Avaldatud: 07.11.2009 | Autor: Koolitusportaal | Kommentaare: 0

Tänapäeva kaootilises ning segadust täis maailmas ärgitatakse inimesi otsima tarkust ja lahendusi oma probleemidele väljastpoolt. Paraku tulevad teadmised ja reeglid aga enamasti nendelt, kelle käes on võim. Vaid vähesed teavad, et kõik vajalik tarkus ja võimed on igas inimeses juba olemas. Inimesed on lihtsalt kaotanud kontakti oma allikaga, oma sisemise jõu ja kõikehõlmava tarkusega.

Kuidas siis leida üles oma sisemine jõud ja tarkus?

Esmaseks eelduseks on iseenda tundmaõppimine. Juba vanas Kreekas peeti seda ülimalt oluliseks – seda näitab ka Delfi Apolloni templi sissepääsu kohale raiutud kuulsad sõnad „Tunne iseennast“.

Tegelemine iseendaga, eesmärgiks välja selgitada, kes ma olen ning mida ma tegelikult tahan, viib varem või hiljem ka oma  sisemise jõu taasleidmiseni. Esmapilgul tundub see küsimus lihtne, kuid tegelikkuses mõjutavad meie valikuid lapsepõlvest kätteõpitud keelud-käsud, ühiskonna normid ning meedia poolt ülepaisutatud teemad ning tähtsamaks muutub see, mida teised (minu vanemad, minu pere, töö, ühiskond) minust arvavad ning minult ootavad, kui see, kes ma olen ja mida ma ise tahan. Tihtipeale on meie varasest lapsepõlvest kätteõpitud käitumismustrid nii automaatsed, et me ei oska enam endalt küsidagi, mida MA TEGELIKULT tahan. Kõik on justkui paigas, kuid kas ma olen ka tegelikult õnnelik? Või peegeldab minu elu ühiskonna poolt aktsepteeriud mudelit?

Sellele küsimusele vastamine nõuab süvenemist ning enda sisse vaatamist ning selle kaudu oma sisemise mina või teiste sõnadega oma sisemise tarkuse kuulamist, selle äratundmist ning selle sisemise hääle usaldamist. See viimane on üks raskemaid tegevusi.

Meie maailm on täis meeletul hulgal erinevat infot ning selles infomüra keskkonnas on raske oma mõtteidki ära tunda, rääkimata oma sisetunde kuulamisest. Kõigil on pidevalt kiire ning erinevad toimetused vajavad tegemist ning kohustused täitmist. Seepärast tundub järgnev soovitus – teha mitte midagi – kergelt öeldes arulage. Kuid just seda  – mitte midagi tegemist – peame õppima tegema, kui tahame õppida kuulama omaenda sisemist tarkust ning leida enda seest üles oma sisemine jõud.

Tegelemine erinevate vaimsete praktikate ja teraapiatega (näit. meditatsioon, Reiki, jooga jne. jne.)  aitavad meil olla käesolevas hetkes ning sellises olekus on meil lihtsam oma sisemist häält ära tunda ning seda kuulata.

Samas – väga lihtne on oma sisemist häält segi ajada oma ego häälega, kuid harjutades õpib pikapeale neil kahel siiski ka vahet tegema.

Indikaatoriks nende 2 hääle vahel vahe tegemisel on meie tunded. Kahjuks pole ka oma tunnete tundmine tänapäeval väga kombeks ning enamik meie tunnetest on nn. uinunud olekus ning surutakse alla enne kui jõuame neid enestele teadvustama hakatagi. Erinevad meelelahutused (s.h. ka meedia) on suurepärane vahend oma tunnete mittetundmiseks.

Oma tundeid ja oma keha jälgides jõuad aga lihtsal viisil äratundmisele, mida sa tegelikult tahad ja mida mitte. Siinkohal on valem lihtne – kui sa tunned end hästi – oled sa kooskõlas oma sisemise minaga, kui aga tunned end halvasti, siis mitte. See lihtne reegel kehtib kõikjal ning kõigi ja kõige kohta.

Kui oleme pidevalt olukorras, kus tunneme end halvasti, siis elame oma sisemise minaga vastuolus. Sel juhul oleme ilmselt sattunud olukorda, kus tunneme end segaduses olevat ning meil on suur vajadus otsida vastuseid erinevatele küsimustele väljastpoolt ning tihti on meil tunne, et elus peab olema midagi veel, mille nimel elada.

Kui aga teeme eranditult seda, mis tekitab meile hea tunde – ükskõik kas see on looduses jalutamine, keevitamine või firma juhtimine – oleme kooskõlas oma sisemise minaga ning meie sees avanevad uksed, mis viivad imettegeva jõu ja potentsiaalini.

Kaia-Liisa Reinut, Sisemise Tarkuse Kooli UNIVERSUS asutaja ja juhataja

Kirjuta kommentaar