Kõik koolitused ühest kohast!

tk

5 küsimust Katrin Aedmale

Avaldatud: 03.12.2008 | Autor: Koolitusportaal | Kommentaare: 0

Viiele intervjuu küsimusele vastab interaktiivne koolitaja, teeninduskonsultant, vabakutseline kirjanik ja kunstnik Katrin Aedma. Alates 2008 aasta algusest elab Katrin ja tegeleb suurema osa oma ajast koolitusega Tenerife saarel Hispaanias.

1. Kes Sa oled ja mida Sa teed?
Olen üks inimene paljudest. Ei soovi millegagi kellestki erineda, sest arvan, et kõik inimesed siin ilmas on imelised ja erilised. Elan oma elu reisides, rännates ja suheldes. Toetan nõrgemaid, armastan tugevaid ja teen just seda, mida hing ihkab.

2. Milline osa on olnud õppimisel Sinu teel ning kuidas õpid kõige meelsamini?
Olen õppinud kogu elu – ühest koolist teise ja kursus kursuse järgi, üks töökoht, siis teine… siis lõpuks oma firma. Viimased õpingud on NLP, CQM ja MaatrxTehnika. Hetkel õpin hispaania keelt ja jätkan õpinguid JCI Treeninginstituudis, et saada kõrgeim võimalik tase – rahvusvaheline koolitajate koolituse sertifikaat. Õpin kõigest ja kõigilt. Ka meie pere Bingo, dalmaatsia koera kutsikas, on minu õpetaja ja kindlasti lapsed. Ja koolitatavad ning minu õpilased ja õpetajad. Mulle meeldib kogeda ja mõista, kuulata ja küsida. Loen meelsasti ja kirjutan meelsasti. Hetkel kirjutan oma arengulugu…läbi valu ja mõnu, suhete ja suhtlemise. Info vananeb kiirelt, kuid on asju, mis alati on inimestele hingelähedased – turvalist, rikast ja armastust täis elu sooviks enamus. Nii see raamatki õpetab mind ennast ja on abiks teistele, arenguloo kõrval on raamatus psühholoog Toivo Niibergi suunavad ja selgitavad kommentaarid.

3. Mis on see, mis avab Sinu silmad ja inspireerib?
Kogemused suhtlemisest iseenda mitme minaga, teiste inimeste, loomade ja loodusega. Ma kohtun fantastiliste inimestega üle maailma. Vahel täiesti juhuslikult ja olen neile kõigile väga tänulik. Kindlasti oleks TV ja raadio vahenduselgi palju õppida, kuid eelistan otse suhelda ja ise kogeda. Raamatuid ja artikleid loen ja vahel looduse kaissu poen. Imetlen igat lehte ja lindu ja liblikat, tuulepuhangut, pilvesiilu ja elukat…

4. Millised on Sinu arvates tuleviku õppimiskanalid ja -võimalused?
Infomüra on tappev. Kuigi teen ka ise videokoolitusi, pakun erakonsultatsioone ja tegelen hea meelega hiigsuurte gruppidega, arvan, et üha enam võiksid inimesed pöörata tähelepanu väikese usaldusgrupi õppele. Internetiõpe ja mentorlus on toredad asjad, kuid igaühele ei sobi. Minu juures on käinud abi otsimas paljud inimesed, kellel vaid üks mure ja see on hirm inimeste eest – hirm, mida neist arvatakse ja madal enesehinnang. Sellised inimesi saab toetada interneti vahendusel, kuid integreerumine rahva hulka saab toimuda siiski väikesest grupist suurde liikudes ja enesearmastuse ning enesearenduse läbi. Kindlasti lisandub suhtlemisoskuse kõrvale ja finantsiline haritus, millele enam ja enam tuleks tähelepanu pöörata.

5. Milline oleks Sinu soovitus Tark.ee uudiskirja lugejatele?
Ole ise enda arst, mitte järeleandlik patsient. Mõtle ja räägi ainult seda, mida tegelikult ka tahad, räägi oma kehaga, kasuta oma mõtte jõudu!

Olgu see Jumala ülistamine, NLP (neuro-lingvistiline programmeerimine), Silva meetod, Hiina kvantmeetod või mõni muu kõlav nimi… põhimõte ikka üks.
Kuna inimesed vajavad kõlavaid nimesid, siis palun – siin on lihtsa nimega Katrin Aedma meetod LM ehk Lihtne Meetod, mis juhatab inimesi eneseusuni, et kõik on võimalik, kui tahta.

1) tea, mida sa tahad
2) vaata, millesse sa usud ja mida need uskumised sinu ellu on toonud
3) jätka tegevusi, mis viivad sind eesmärkidele, ülejäänu unusta! Ole järjepidev mis iganes tegevuse juures.

Tegevuste alla loe uskumused, mõtted, sõnad ja teod. Oluline on 4A = Armastus, Andestus, Austus ja Avatus. Kui tundub liiga lihtne, mine õpi mõned aastad kõrgkoolides, tee palverännakuid ja ela end välja igal võimalikul moel enne kui ringiga tagasi enese juurde jõuad.

Loodan väga, et varsti on poelettidel lisaks meilietiketi raamatule ka raamatuke valikute tegemisest ja eesmärkide püstitamisest, soovide kaalumisest jms. lihtsatest tehnikatest, mida saab omandada väikese käsiraamatukese abil. Ellu peab igaüks oma soovid siiski ise viima.

Täname Katrinit oma mõtete ja soovituste jagamise eest!

Rohkem infot Katrini tegemiste kohta leiate siit: http://kakonsultatsioonid.ee/

Kirjuta kommentaar