Kõik koolitused ühest kohast!

tk

Koolitusfirma lugu – Tallinna Õpetajate Maja

Avaldatud: 10.09.2015 | Autor: Koolitusportaal | Kommentaare: 0

Tallinna Vanalinn on linna südames asuv pika ajalooga eriline paik. Sarnased, väärikad ja austavad tunded saatsid ka kohtumist käesolevas loos juttu tuleva Õpetajate Maja turundusjuhi Marinaga Laidla’ga.

Ilmselt on Tallinna Õpetajate Maja nimi paljudele tuttav. Võib-olla aga ei teata alati, et tegemist on ajaloolise hoonega Tallinna vanalinna südames, mille esimesed kirjed ulatuvad juba XIV. sajandisse ning mis on väga ruumikas, piirnedes ühest küljest Raekoja platsiga, teiselt poolt Apteegi ja Vene tänavatega. Majas on säilinud palju ajaloolist, laed on kõrged ja ruumid avarad ning hoonel on ka põnev sisehoov.

Tallinna Õpetajate Maja nimi on läbi ajaloo mitmel korral muutunud, kuid siin on ikka olnud hariduse-, kultuuri- ja peokeskus, mida on minevikus külastanud raehärrad, jõukamad linnakodanikud ja kaupmehed. Viimase 300 aasta jooksul, olenemata riigikorrast, on siin olnud ka kõrgemate ohvitseride kohtumise koht,  koolitati ohvitsere, käidi raamatukogus  ja korraldati pidustusi. Lühiajaliselt on ruume kasutanud ka Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus ja selle ministeeriumid.

Ka täna on hoone peamiselt kasutusel kui haridus- ja koolitusasutus. Lisaks on siin võimalik korraldada erinevaid koolitusi ja konverentse ning tähistada  erinevaid sündmusi, nagu näiteks pulmad või juubelid.

Koolituste läbiviimiseks on siin palju erinevaid ruume, kus on olemas kõik olulised tehnilised seadmed ja vahendid, mille abil saab läbi viia kaasaegsel tasemel koolitusi, seminare ja huvikursusi. Väikese ebamugavuse, mille tekitab vanalinnas autoga parkimise keerukus, korvab alati selle koha suurepärane aura ja ajalooline taust, mis toob koolitatavad eemale igapäevarutiinist ja aitab neil paremini keskenduda. Samuti on meeldiv siia saabumise juurde kuuluv jalutuskäik vanalinna tänavatel.

Tallinna Õpetajate Maja kinnistu kuulub linnale, kuid majanduslikult on asutus isemajandav. Tallinna õpetajatele ning ITIC ja ISIC kaardi omanikele on igal huviõppekursusel kindel arv sooduskohti, kuid hinna kujundamisel on ka üldisemalt arvestatud, et need oleks taskukohased ka eraisikutele ning firmadele.

Korraldatavate koolituste loetelu on lai, kuid kõik koolitused on praktilist laadi. Samuti on koolitusi võimalik tellida grupikoolitusena omale sobival ajal ja erisoovidega võib alati pöörduda meeskonna poole. Õpetajate Maja avalike koolituste eesmärk on ennekõike see, et osaleja saaks omandada teadmised ja oskused, mis võimaldaks tulevikus alaga ka iseseisvalt jätkata. Koolitusi viivad läbi oma ala professionaalid, osalejad saavad alati materjalid ning eduka läbimise korral tunnistuse.

Avalikud koolitused toimuvad enamasti õhtuti, kuna suuremale osale inimestest sobib see aeg paremini. Osalejate sõnul on see iseendale pühendatud aeg, mil nad saavad tegeleda meelepärase tegevusega. Lisaks praktiliste teadmistele annavad koolitused hea enese- ja kindlustunde. Eestis tehtud uuringute järgi ütleb suurem protsent koolitustel osalejaid, et koolitused on tööandja poolt pandud kohustus, aga on palju ka neid, kes soovivad koolitustel osaleda vabatahtlikult nii uute teadmiste saamise kui  kontaktide loomise eesmärgil. Õpetajate Maja soovib oma koolituste valikuga luua keskkonda, mis võimaldaks saada nii uusi teadmisi kui luua uusi kontakte ning erinevad huvikoolitused sobivad selleks hästi, sest nendel osalevad sarnaste huvidega inimesed.

Õpetajate Maja on oma olemuselt inspireeriva ja hea õhkkonnaga koht nii koolituste kui muude sündmuste korraldamiseks. Seda maja juhib tegus meeskond, kes annab endast parima, et kõik maja külalised lahkuksid hea enesetunde ja kogemuse võrra rikkamana.

Kirjuta kommentaar