Kõik koolitused ühest kohast!

tk

Meie küsimustele vastab müügikoolitaja ja psühholoogiline nõustaja Ethel Reier

Avaldatud: 15.03.2016 | Autor: Eero Kalm | Kommentaare: 0

Kes Sa oled ja mida Sa teed?

Minu nimi on Ethel Reier, mind iseloomustab kõige paremini otsija mentaliteet. Üks lõputu kaevamine, nii endas, kui erinevates teadmistes. Mind huvitavad lisaks psühholoogiale väga erinevad valdkonnad nagu  poliitika, maalimine, majandus, muusika ja koorilaul, tervisesport, lisaks olen alati imetlenud juhte, kes on mängleva kergusega osanud luua sellise organisatsioonikultuuri, kus inimestel tekib saavutusvajadus ja vaimustus tööd teha.

Psühholoogia hakkas mind tõsisemalt köitma juba 2004 aastal, kui sai algust tehtud esimeste õpingutega. Inimeste mõistmine ja suhtlemine on oskused, ilma milleta on keeruline midagi luua. Teadmist inimestest ei ole võimalik lõpuni teada, see on liialt mitmetahuline ja võimalusterohke. Ja just see mind köidabki, et alati on midagi veel juurde õppida ja teada saada.

Minu tegevused on eelnevalt ja ka täna seotud õppimise ja õpetamisega. See on just selline tegevus, kus toimub nii andmine kui võtmine oma õiges tasakaalus. Olen töötanud numbrite karmis maailmas, mis pani otsima võimalusi, et järjest paremate tulemusteni jõuda, mis viis mind 2001 aastal videotreeninguteni. Just müügioskuste treenimine andis lõpuks need vajalikud oskused. Olen märganud, et inimestel ei ole puudus mitte niivõrd müügioskustest, vaid me ei suuda sageli ennast oskuslikult sõnaliselt väljendada. Olulised ja lihtsad laused jäetakse ütlemata. Seetõttu on hea video valvsa pilgu all harjutada õigeid väljendeid ja näha ennast kõrvalt.

Milline osa on olnud õppimisel Sinu teel ning kuidas õpid kõige meelsamini?

Usun, et praktiline videokoolitus ja psühholoogiline analüüs aitas meil oma oskusi pidevalt lihvida. Ja ka mäng on kindlasti üks oluline märksõna õppimisel. Läbimõeldud käeline tegevus paneb aju tööle ja hoiab meeled erksad. Usun, et vahest on vaja ka klassikalises vormis kuulata ja märkmeid teha. Õpetamisel on oluline eelkõige eesmärk, mida soovitakse saavutada ja alles siis leitakse sobiv metoodika. Minul endal on õppimisel väga oluline materjali informatiivsus. Meelelahutuslike koolitusi ma väga ei naudi. Inimestel võib küll lõbus olla, kuid oskusi ja teadmisi ei lisandunud. Väärtustan oma aega ja seega olen tänulik, kui saan juurde teadmisi.

Tööandjana tean, et koolitamine on raske ka pikk protsess, seega on ülioluline leida just see õige koolitaja, kes mõistab ettevõtte äripõhimõtteid ning suudab luua ja kokku panna rätsepaülikonna.

Mis on see, mis avab Sinu silmad ja inspireerib?

Mind inspireerivad inimesed, kes tahavad õppida on avatud, suudavad arutleda ja kaasa rääkida. Suudavad öelda, mida nad tunnevad ja igal hetkel rõõmsalt naerda.  Laiemalt öeldes ongi kõige tähtsamad ikka inimesed meie ümber. Loomulikult lähedased ja nende tegevused. Samas olen oma töös leidnud terve rida inspireerivaid  koostööpartnerid, kellega ka koos erinevaid projekte ette võtta.

Millised on Sinu arvates tuleviku õppimiskanalid ja –võimalused?

Õppimisvõimalused on piiritud. Ideed võivad tekkida läbi väga erinevate teadmiste. Põhiline on säilitada endas soov, üldse midagi pidevalt õppida. Igasugused e-koolitused, õppefilmid, koolitused oma klassikalises formaadis, leiavad kindlasti kõik oma usinad õpilased. Õppimises peitub eksistentsi mõte ja seega nagu ütlesin on võimalused piiritud.

Ma heameelega näeksin, et erinevaid teadmisi osataks rohkem üheks tervikuks muuta. Näiteks värvide psühholoogia, võib väga edukalt anda palju vihjeid ka inimeste inspireerimiseks ja kontori kujunduseks, mis omakorda võib soodustada ka käibekasvu. Kõik teadmised on omavahel seotud ja alati ei pruugi asja tegelik kasutegur koheselt arusaadav olla.

Milline oleks Sinu soovitus Tark.ee blogi ja uudiskirja lugejatele?

Soovin, et leiaksite üles enda jaoks alati need õiged koolitajad ja loodan, et kuulun ka ise nende hulka.

Samas, soovitan leida oma ettevõttesse pikaajaline koolitaja, kes ettvõtte köögipoolega tutvudes, suudab anda läbi värske kõrvalpilgu, kindlasti oluliselt rohkem väärtust.

Vaata ka Etheli kodulehte: http://www.ethelitreeningud.ee

Kirjuta kommentaar