Kõik koolitused ühest kohast!

tk

Küsimustele vastab JAANUS KANGUR

Avaldatud: 24.02.2009 | Autor: Koolitusportaal | Kommentaare: 0

Viiele intervjuu küsimusele vastab Stern Koolituse koolitaja ja treener-konsultant Jaanus Kangur.

Kes Sa oled ja kuidas oled seotud koolitustega?
Olen rändaja, kes püüab kulgeda koos silmapilguga, elades nii igas hetkes. Olen pigem leidja, kui otsija. Leian ennast iseendas ja seeläbi saan üha enam isest vabaks. Olen inimene, kes ei saa olla ilma arenemiseta ja voolamiseta. Nii olen ka koolitustega seotud. Ei saa ilma. Minu eesmärk ei ole kedagi õpetada ja ei usu, et kedagi saab targemaks teha, mina olen võimaluse pakkuja ja muutumisele viitaja.

Olen koolitajana tegutsenud 6 aastat ja treeninud selle aja jooksul tuhandeid inimesi ja meeskondi. Olen koolitanud erinevaid oskusi ja kompetentse ning mu kindel veendumus on, et kõige aluseks on muutus inimese sees, isiksuslik küpsus ja valmidus lasta vanast lahti ja astuda uude tundmatusse.

Milline osa on olnud õppimisel Sinu teel ning kuidas õpid kõige meelsamini?
Minu moto on: õppimine=elu. Ma ei saa teisiti kui aina uusi seoseid luues ning kuhu iganes ma ei satuks, on mu aju alati töös ja tagasi tulen ikka uuena – uute teadmiste ja uute kogemustega.

Ma olen selline peripateetik, kes õpib liikudes. Parimad ideed olen mõelnud jalutades või joostes. Kindlasti on mind õpetanud palju raamatud ja vahetut kokkupuudet elava inimesega ei asenda ilmselt miski, õppimine suurte meistrite käe all on suurim õnnistus, mis ühele õppijale osaks võib saada.

Mis on see, mis avab Sinu silmad ja inspireerib?
Mind inspireerib ülevus. Kui midagi on mõõtmatult suuremat, ilusamat, paremat kui see, millistesse piiridesse kipume tavaliselt ennast asetama. Mind innustab inimeste suurus, kui keegi loobub enda minapildist ja saab vastu hoopis suurema mina ning on valmis tegema asju, mille võimalikkust poleks keegi uskunud. Minu käivitavad ilu, headus ja tarkus.

Millised on Sinu arvates tuleviku õppimiskanalid ja -võimalused?
Kindlasti suureneb kõikvõimalike sidevahendite kaudu õppimine – e-õpe ning miks mitte varsti skype-õpe. Usun, et veelgi olulisemaks muutub kogemusepõhine õpe ning loodan, et üha enam taastub meistrilt õpilasele õppimise viis.

Milline oleks Sinu soovitus Tark.ee uudiskirja lugejatele aastaks 2009?
Nii selleks, kui kõigiks järgnevateks aastateks soovitan suunata tähelepanu probleemide asemel lahendustele. Nagu ütleb vahva Murphy seadus: ühele poole kummardudes näitad paratamatult teisele poolele tagumikku. Soovitan ennast arendada, sest mitte kuskilt mujalt ei tule lahendusi, kui iseenda varjatud ressurssidest ning seejärel kui mõistate, mida te tegelikult tahate, võib jõuda uute lahendusteni, uute innustavate ideedeni, uute võimalusteni. Meie koolitusfirma kannab nime STERN ehk täht ning sellest tulenevalt soovitan: püüdle tähtede poole ning Sa muutud valguseks paljudele teistele!

Täname Jaanust inspireerivate mõtete ja soovituste eest!

Kirjuta kommentaar