Kõik koolitused ühest kohast!

tk

Küsimustele vastab Kaia-Liisa Reinut

Avaldatud: 09.12.2009 | Autor: Koolitusportaal | Kommentaare: 0

Viiele intervjuu küsimusele vastab Sisemise Tarkuse Kooli UNIVERSUS asutaja ja juhataja, Reiki õpetaja ja vaimsete teemade ning enesearengu koolitaja Kaia-Liisa Reinut. 

Kes Sa oled ja mida Sa teed?
Olen üks ütlemata õnnelik inimene ning tean, et kõik inimesed on väärt olema õnnelikud. Olen käinud maha pika ning keerulise tee, et leida siin maailmas üles iseennast. Täna tegelen sellega, mis mulle kõige rohkem meeldib – aitan teisi eneseleidmise teel. Minu loodud Sisemise Tarkuse Kool UNIVERSUS on loodud just selle mõttega, et aidata Sul läbi vaimse maailma tundmaõppimise vaadata enda sisse ning leida sealt see, kes Sa tegelikult oled. Lisaks sellele olen ka Reiki õpetaja ning viin läbi erinevaid Reiki koolitusi ning –teraapiaid. Enne seda olen töötanud 17 aastat turunduse vallas ning täna tegelen lisaks enesearengukoolitustele ka turunduskonsultatsioonidega, lähenedes turundusteemadele tavapärasest erinevast  vaatenurgast.
Minu maailmanägemusest saate lugeda UNIVERSUS OÜ kodulehelt  www.universus.ee.

Milline osa on olnud õppimisel Sinu teel ning kuidas õpid kõige meelsamini?
Olen õppinud kogu oma elu – algul koolides, kursustel ja seminarides, hiljem inimestelt ja olukordadest ning ei kahetse siiani ühtegi õppetundi oma elus, sest ilma nendeta poleks ma täna see kes ma olen. Eriti viimasel ajal armastan palju lugeda ning õppida läbi praktika ise kõike läbi kogedes. Kõige suuremat rahuldust pakub mulle aga teiste õpetamine, sest see protsess pole kunagi ühepoolne, vaid pigem vastastikune – inimeste kuulamine ning nendega suhtlemine ning eelkõige nende mõistmine (mitte hukkamõistmine) aitab arendada mind ennast ning muuta mind paremaks inimeseks.

Mis on see, mis avab Sinu silmad ja inspireerib?
Avatult kuulamine ja vaatamine. Kohalolu. Enese sisse vaatamine ning loodusega üksiolemise tunnetamine. Kogu maailma ilu kogemine. Naudin väga ka oma kätega meisterdamist või muud loomingulist tegevust – olgu see siis maalimine, voolimine, puutöö või kirjutamine  –  sest selles tegevuses kaob ümbert ära kogu muu maailm oma murede ning piirangutega, jääb vaid olemise rõõm. Olen ütlemata tänulik selle üle, et mul on võimalus elada mere ääres männimetsas ning kui vähegi soovin, saan vaadelda merd, puid, linde ja loomi nii tormis kui päikesepaistes, suvekuumuses kui talvepakases – nautida elu kogu oma ilus.

Millised on Sinu arvates tuleviku õppimiskanalid ja -võimalused?
Kindlasti on tuleviku õppeks üha kasvava populaarsusega e-õpe, kuid see nõuab õppijalt tugevat enesedistsipliini ning isesesivat tööd, mis jälle igaühele ei sobi. E-õpe sobib aga neile, kes ajapuuduses või kauge vahemaa tõttu ei saa või ei taha soovitud koolitusest kohapeal osa võtta. Ise eelistan kindlasti niipalju kui võimalik näost-näkku suhtlemist õpilase ja õpetaja vahel, olgu siis suuremas grupis või üks-ühele individuaalse õppe kaudu, sest miski ei suuda asendada inimesega suhtlemist ning sellest tekkivat positiivset aurat, mis mõjutab meie elu kauem kui koolitus ise.

Milline oleks Sinu soovitus Tark.ee uudiskirja lugejatele?
Väga lihtne on öelda, et leia enda seest üles see, kes Sa tegelikult oled ning ela vaid selle teadmise järgi, kuid selle soovituse teoks tegemine pole sugugi igale inimesele nii lihtne. Nagu ka kunagi minule.
Siinkohal saan lähtuda vaid oma isiklikust kogemusest, kuidas ja millest alustada:

  • Kõigepealt õpi armastama iseennast, siis tuleb ka kõik muu.
  • Ole tänulik kõige selle eest, mis Sul täna olemas on, olgu see kuitahes väikene.
  • Tee vaid neid asju, mis sulle tõeliselt meeldivad, s.h. ka oma tööks.

Ja kui Sa veel ei tea, mis Sulle tegelikult meeldib ja mis Sind õnnelikuks teeb, siis on Sul terve elu aega kogeda erinevaid asju (paiku, tegevusi, inimesi, suhteid jne.) ning praakida välja need, mis sulle kindlalt ei meeldi. Järele jäävadki need asjad, mis Sulle meeldivad ja mida Sa naudid ning mis väljendavad seda, milline just SINA oled. Enda sisemise hääle järgi elamine on tõeline õnn ja kogu elu mõte.

Kaia-Liisa Reinuti kohta võid rohkem lugeda siit: www.universus.ee

Kirjuta kommentaar