Kõik koolitused ühest kohast!

tk

Koolitusfirma lugu – Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus

Avaldatud: 22.10.2014 | Autor: Eero Kalm | Kommentaare: 0

Kohtusime Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse juhi, Annika Allikas´ega sügisesel õpetajate nädalal. Kiire koolitushooaeg oli täies hoos ning intervjuu jaoks tunnikese leidmine osutus parajaks pähkliks. Lõpuks see siiski õnnestus ning saime Annikale esitada oma küsimuste paketi.

Toome teieni nüüd Excellence´i loo.

Ettevõtet tutvustama sobibki kõige paremini ettevõtte juht ja looja Annika Allikas. Ta on praktilise kogemusega, olles oma varasemas tööelus koolitusjuhina kokku puutunud nii koolituste planeerimise, tellimise kui ka korraldamisega. See kogemus, koos tänase koolituste pakkumise kompetentsiga annab kokku suurepärase kombinatsiooni mõistmaks, mis on oluline nii koolituse tellijale kui koolitusel osalejale.

Ettevõte sai loodud, nagu ettevõtte nimigi ütleb, eesmärgiga tuua koolitusturule lisaks täiuslikkust, suurepärasust ja kvaliteeti.

Idee alustada koolitusettevõttena sai alguse pigem soovist pakkuda koolitusprotsessi haldamise teenust. Antud teenuse eesmärk on organisatsioonidele vajalikus mahus ja sobivas vormis tulemusliku arendus- ja koolitustegevuse teostamine. Soov oli tulla turule teistsuguse teenusega, mitte alustada taas ühe klassikalise koolitusettevõttena.

Koolitusprotsessi haldamise eesmärk on pakkuda kliendile head kompetentsikeskust ning kogenud koolitusvaldkonna projektijuhte, kellel on kogemus selle osas, missuguseid lahendusi saab igale koolitusvajadusele turult leida ning missugused koolitustegevused klienti tema tegevustes aitavad. Alati soovitakse kliendi vajadused 3-D vaates läbi mõelda ning pakkuda lisaks tugevat protsessijuhtimist.

Täna on ettevõte oma peamise eesmärgi saavutanud ja rõõmuga saab öelda, et see uudne teenus on turul vastu võetud.

Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuses tegelevad koolitus- ja arendustegevustega täna kokku 10 inimest, kes tagavad, et kõik, mis on koolitusprotsessiga seotud, oleks sujuv ja hästi korraldatud. Igal koolitusprojektil on oma projektijuht, kes seisab hea selle eest, et koolitusprotsess oleks igati hallatud ja juhitud ning kogu korralduse pool sujuks laitmatult, et koolituste sisu vastaks teemale ja et kliendid saaksid selle, mida nad vajavad.

Projektijuht hoolitseb ka selle eest, et koolitaja teeks oma tööd parimal moel ning et oleks täidetud parimad täiskasvanukoolituse põhimõtted: et koolitatavad oleks kaasatud, et nad ei tunneks ennast kui õpilased klassiruumis, vaid kui täiskasvanud kes jagavad üksteisega oma teadmisi ja kogemusi ja et koolitus oleks nii teoreetiline, aktuaalne kui ka praktiline. Ei ole harvad juhud, kus ka hiljem koolitaja kiidab „elu parima koostöö eest“ isegi, kui talle selline projektijuhi abi veidi harjumatu tundus.

Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse on turul tuntud ka kui aktiivne avatud koolituste pakkuja. Ka tark.ee portaalis leiab pidevalt vähemalt kümmekond erinevat ettevõtte koolitust. Oma koolituste teemade valikul lähtub Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse peamiselt sellest, mida kliendid-ettevõtted enam soovinud ja tellinud on. Peamisteks avatud koolituste teemadeks teemavaldkondadeks on: juhtimine, raamatupidamine, personalijuhtimine, eneseareng, ostujuhtimine, tootmine jt.

Juba neljandat aastat korraldab koostöös HR Factory ja CV-Online’iga ka Värbamiskonverentsi.

Lisaks peamise eesmärgi – koolituste protsessi haldamise äriplaani teostumisele saab veel välja tuua mitmeid meeldejäävaid tulemusi Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse töös:

  • 2014 aastal on ettevõte esindatud Äripäeva Koolitajate Top 100-s 21-l kohal.ARKO_188x120_
  • Eesti Edukas Ettevõte Krediidiinfo hinnangul teist aastat.
  • Kiirelt on saavutatud Haridus- ja Teadusministeeriumi tegevusluba.
  • Aktiivne koostöö Äripäevaga iga-aastase Koolitus- ja arenduskäsiraamatu koostamisel ja avaldamisel.

Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse eesmärk on olla professionaalne partner koolitus- ja arendustegevustes. Eelkõige professionaalne, aga sealjuures ka kliendisõbralik, praktiline ja aktuaalne – soov on tuua iga koolitusel osaleja veidi rutiinist välja ning raputada veidi ka tavapärast koolituste „rutiini“ – ühegi koolituse puhul ei tohi tekkida eelarvamust, et tegemist on „järjekordse koolitusega“. Alati on koolitusel hoolikalt valitud buffee/lõuna ja õppimist soodustav ruum. See on kulukas, aga samuti oluline osa Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse kvaliteedist.

Kokkuvõtvalt, excellence ehk täiuslikkus ongi ongi parimaks kujundiks ettevõtte olemust kirjeldama.

Meie väga meeldiva ja sisuka kohtumise lõpetuseks soovis Annika kindlasti veel tänada kõiki häid partnereid, ilma kelleta ei oleks Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus kindlasti nii edukas. Tänusõnad lähevad kõikidele koolitusportaalidele, Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidule, Äripäevale, PARE´le , HR factory´le ja paljudele teistele, kes on osa Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse igapäevasest võrgustikust, sh kõik teised koolitusfirmad, kelle koolitusi ollakse oma klientidele vahendanud.

Vaata ka Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse koolitusi

Kirjuta kommentaar