
Addenda OÜ
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks.
Addenda OÜ on 2002. aastal asustatud koolitusfirma. Üle kümne tegevusaastaga on:
- korraldanud enam kui 1350 koolitust ja seminari
- korraldanud 60 õppereis välisriikidesse
- koolitustel osalenud enam kui 27 000 inimest.
- peamisteks koolitusvaldkondadeks on:
- juhtimine ja personaliarendus
- ehitusjuhtimine
- riigihanked
- teenindus ja müük
- sihtturuseminarid
Addenda OÜ väärtused:
Pühendumus – kliendi areng on meie südameasi
Avatus – meie maailm ei piirdu ainult Eestiga
Usaldusväärsus – loome kindlustunde teie eesmärkide saavutamisel
Innovaatilisus – koos oleme sammu võrra ees
10 põhjust, miks valida Addenda:
- Oleme pühendunud – Teie areng on meie südameasi.
- Oleme avatud – vahendame Teile rahvusvahelisi teadmisi ja kompetentse.
- Oma klientidele ja koostööpartneritele oleme usaldusväärseks partneriks.
- Rakendame innovaatilisi lahendusi täiendkoolitustel.
- Oleme Eesti lipulaev veebiseminaride korraldamises!
- Meie koolitused sünnivad Teie ettepanekutest.
- Loome head sünergiat pideval oskuste ja teadmiste täiendamisel.
- Meie särasilmne ja rõõmus suhtlemisviis muudab iga kohtumise heatujuliseks.
- Elegantne täpsus ja professionaalne lähenemine muudavad koolitused ootustele vastavaks.
- Korraldame silmaringi avardavaid, terviklikke ja emotsionaalselt puudutavaid positiivse laenguga õppereise.
Loe rohkem, mida arvavad kliendid Addenda koolitustest SIIT!
Eespool toodud koolitusteemadel pakume sisekoolitusi, mille ülesehituse ja sisu kujundame vastavalt Teie soovile ning vajadustele. Pakume koolitusi ka vene keeles.
E-post: addenda@addenda.ee
Koolitused
-
Veebikeskkonnas läbi viidav arenguvestlus õpilaste ja nende vanematega
Arenguvestlus õpilase ja lapsevanemaga on õpetajatele ja koolile hindamatu ja väärtuslik ressurss, kus oskuslikult õigeid küsimusi küsides ja head eeltööd tehes saavad õpetajad palju kasulikku ja olulist teada oma õpilaste, kooli ja enda töö kohta. Arenguvestlus on võimalus väärtustada õpilast ja tema vanemate panust ning kaasata neid tõhusamalt lapse (akadeemilise) arengu toetamisse ja kooli eesmärkide saavutamisse.
- 28.01.2021 (2 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Reovee väikepuhastite ehitamine ja ekspluatatsioon arvestades uuenenud veeseadust
Anname ülevaate 01.01.2020 jõustunud veealase seadusandluse muudatuste kohta.
- 05.02.2021 (4 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Reovee omapuhastite projekteerimine, ehitamine ja ekspluatatsioon arvestades uuenenud veeseadust.
Anname ülevaate 01.01.2020 jõustunud veealase seadusandluse muudatuste kohta, mis mõjutavad omapuhastite projekteerimist, ehitamist ja kasutamist!
- 29.01.2021 (4 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Organisatsiooni riskihindamine ja kvaliteedijuhtimise mudel – kas kaks eraldi maailma või ühendatud tervik?
Kõik organisatsioonid soovivad pakkuda kvaliteetseid teenuseid ja tooteid oma klientidele. Aga alati ei õnnestu. Mõned rakendavad riskijuhtimist, et kvaliteeti tagada. Aga saavad hoopis tüütu bürokraatia, mis tegelikult lisandväärtust ei anna. Teisisõnu raiskame ressursse millelegi, mis tegelikult eesmärki ei täida.
Kuidas rakendada kvaliteedimudelit nii, et me ise sellesse usuks? Kuidas liita riskide juhtimine kvaliteedijuhtimise mudeliga nii, et see tegelikult ka omanikele ja juhtidele kindlust annaks? Sellest kõigest kuulete täpsemalt kui osalete Siiri Antsmäe koolitusel!- 03.02.2021 (6 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Kvaliteedijuhtimissüsteemi siseaudiitori põhiõpe
Koolituse eesmärk on anda teadmised ja oskused organisatsioonides kvaliteedijuhtimissüsteemi hindamisi läbi viivatele töötajatele (siseaudiitoritele).
- 28.04.2021 (8 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Hoone energiatõhususe realiseerumine tegelikkuses
Alates 2007. aasta lõpust kui hakkasid kehtima esimesed hoonete energiatõhususe miinimumnõuded on nõudeid järk järgult kohendatud. Sellega koos on ka üldine teadlikus energiatõhususest paranenud. Samas on jätkuvalt segadus selles osas, mis vahe on hoone ehitusloa (nüüd ka lisaks kasutusloa) taotlemisel esitatava energiamärgise vahe sellega mis arvutatakse mõõtmisandmete põhjal siis kui hoone on olnud vähemalt 2 aastat kasutusel. Kas need märgised on võrreldavad või kuidas neid üldse omavahel võrrelda. Samuti on palju küsimusi selles, miks tihti hoone kasutusel olev energiatõhususklass on ühe klassi võrra suurem?
- 18.03.2021 (6 akadeemilist tund) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Akustiliste nõuete täitmine korterelamutes: peamised probleemid ja lahendused
Akustiliste nõuete täitmine valminud korterelamus (või mõnes teises kõrgendatud akustikanõuetega hoones) eeldab erinevate osapoolte koostööd – tellijapoolne korrektne lähteülesanne, arhitekti ja erinevate projekteerijate lahendused, ehitustööde kvaliteetne teostus ja (omaniku)järelevalve kvaliteet. Kõikide tegevus üksikult või kombinatsioonina võib mõjutada lõpptulemust nõuete täitmise või mittetäitmise osas.
- 09.03.2021 (4 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Kergkonstruktsioonis hoonete heliisolatsioon – peamised väljakutsed ja lahendused
Koolituse eesmärk on anda ülevaade peamistest probleemidest ja väljakutsetest kergkonstruktsioonis hoonete projekteerimisel ja ehitamisel ehitusakustika vaatepunktist. Samuti anda praktilisi teadmisi sellest, millised on erinevad akustilised nõuded, kuidas esitada korrektseid akustilisi nõudeid ning kuidas tagada erinevate akustiliste nõuete täitmine.
- 18.05.2021 (4 akadeemilist tundi) / E-õpe, Veebikoolitus
-
Piirdetarindite projekteerimine ning enamlevinud vead eel-, põhi-, ja tööprojekti staadiumis
Koolituse eesmärk on anda ülevaade piirdetarindite tüüpidest, tarinditele mõjuvatest kliimakoormustest ning tarinditel esitatavatest nõuetest. Jagada ja vahetada kogemusi piirdetarindite projekteerijatega, tõstmaks koolitusel osalejate erialast pädevust. Tutvustada piirdetarindite projekteerijatele koolituse lektori kogemusel enamlevinud puudusi piirdetarindite liitekohtade projekteerimisel koos soovitustega paremate lahenduste tekkimiseks.
- 11.02.2021 (8 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Ehitisele esitatavad tuleohutusnõuded projekteerijatele
Koolituse eesmärk on anda vajalikud teadmised ehitusprojekti tuleohutuse osa nõuetest, mis vastaks seadusandlusele ja samas hoiaks ehituskulusid silmas pidades ehitusprojekti tuleohutuse osa optimaalse.
- 04.02.2021 (6 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Ehitusvaldkonna kohtu- ja kindlustusekspertiisid ning 23.10.2020 muudetud ehitise auditi tegemise kord juhtumite näidetel
Koolituse eesmärk on tutvustada erinevaid ehituslike vaidluste lahendamise menetlusi, nende erisusi ja nende efektiivset kasutamist.
- 02.02.2021 (7 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Ehitustööde aegne kvaliteedi kontroll ja nõuetele vastavuse tagamine
Koolituse eesmärk on anda ülevaade ehitustööde kvaliteedi nõuetest, tuua praktilisi näiteid ehitamisel esinevatest puudustest ning pakkuda lahendusi puuduste kõrvaldamiseks.
- 04.03.2021 (7 akadeemilist tundi) / E-õpe, Veebikoolitus
-
Siseauditi algõpe
Koolitusel räägitakse siseauditi regulatsioonidest ja põhitõdedest, rahvusvaheliste siseauditi standardite nõuetest ning asutuse riskide hindamisest. Samuti sellest, kuidas auditi planeerimisel auditi riske hinnata, auditiprotseduuride valikust ja läbiviimisest, tööpaberite ja aruande koostamisest jms. Kõik koolituse osad on vajalikud ka siseaudiitori kutseeksamiks ettevalmistamisel. Koolitus on praktiline. Näidete varal tutvustatakse auditi läbiviimise protseduure ja metoodikaid ning tehakse ülesandeid.
- 11.03.2021 (16 akadeemilist tundi) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
IFRS – olulistest põhimõtetest ja muudatustest
Koolituse eesmärk on anda ülevaade rahvusvaheliste finantsaruandluse standardite (IFRS) olulistest põhimõtetest ja hiljutistest muudatustest, sealhulgas rendiarvestuses (IFRS 16) ning müügitulu (IFRS 15) ja finantsinstrumentide kajastamisel (IFRS 9). Ettekandmisele tulevad teoreetilised põhiseisukohad ja praktilised näited põhiaruannetes kajastamise ning lisades avalikustatava informatsiooni kohta.
- 16.11.2021 (6 akadeemilist tundi) / E-õpe, Veebikoolitus
-
Vastutus ehitusobjektil
Koolituse eesmärgiks on anda ülevaade, kes mille eest ehitamise ahelas vastutab ning kuidas vastutus jaguneb. Samuti anda praktilisi teadmisi sellest, kuidas esitada korrektseid nõudeid ning kuidas ise vältida olukorda, millega võiks kaasneda vastutus lepingupartneri või kolmanda isiku ees. Koolitus baseerub kehtivale seadusandlusele ja kohtupraktikale. Nende alusel tutvustatakse erinevaid kokkulepete sätestamisvõimalusi, oma õiguste kaitse aluseid ning koolituse käigus lahendatakse mitmeid praktilisi olukordi.
- 09.02.2021 (4 akt) / Tallinn, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Finantsjuhtimisega seotud protsess ja kontrollitegevused
Koolituse eesmärk on anda era- ja avaliku sektori raamatupidajatele ülevaade organisatsiooni kontrollisüsteemist ja selle olulistest komponentidest siseaudiitori pilgu läbi. Ehk kuidas peavad olema raamatupidamise protsessid ja kontrollid olema seatud, et pettusi vältida. Koolitusel toome näiteks rohkelt lugusid ja näiteid pettustest finantsarvestuses. Koolituse tulemusena teab raamatupidaja, kuidas tema saab panustada kontrollikeskkonna tugevamaks muutmisesse (suurem teadlikkus finantsjuhtimisega seotud kontrolltegevustest).
- 17.02.2021 (8 akt) / E-õpe, Veebikoolitus
-
Riigihangete algkursus
Koolituse eesmärk on õpetada orienteeruma riigihankemaastikul: nii hankijana kui ka pakkujana osata vältida tüüpilisi karisid, mis põhjustavad rahalisi nõudeid või mainekahju; osata koostada riigihanke läbiviimises või selles osalemises või oma õiguste kaitseks vajalikke dokumente.
- 29.03.2021 (2 päeva (10 akadeemilist tundi)) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
2020. aastal muudetud ehitamise dokumenteerimise nõuded
Ehitusseadustik kohustab dokumenteerima kõiki ehitusluba nõudvaid ehitustöid.
Ehitamise dokumenteerimine haarab kõiki etappe alates ehitise projekteerimisest kuni ehitise füüsilise olemasolu lõpuni (lammutamiseni). See hõlmab ehitise projekteerimist, uuringuid, kõiki ehitustöid, omanikujärelevalvet, ehitise kasutamise ja hooldamise juhendeid, ehitise auditeid ja ehitises tehtud hilisemaid ümberehitusi.- 25.03.2021 (7 akt) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Äriühendused ja konsolideeritud aruanded
Kontserniarvestuse näol on tegemist kahtlemata ühe põnevama ja keerulisema arvestusvaldkonnaga, mille eesmärk on kajastada kontserni kuuluvaid üksusi kui ühte terviklikku aruandekohustuslast.
- 12.10.2021 (8 akt) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Ehitusplatsi töötervishoiu ja tööohutuse koordinaatori koolitus
Ehitusplatsil on peatöövõtjal ja ehitise omanikul kohustus määrata ehitustööde ohutuse tagamiseks koordinaator või koordinaatorid. Tööohutuse koordineerimine ei ole vaid seadusest tulenev nõue, vaid see on oluline kogu ehituse inimressursi turvalisuse tagamisel. Tööohutuse mõõtmine ning koordineerimine aitab saavutada kõrget kvaliteeti nii tööprotsesside kui ka tulemuses ning näitab peatöövõtja ja ehitise omaniku austust kõigi töötajate vastu.
- 22.04.2021 (8 akt) / E-õpe, Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas
-
Tüüpsed ja uudsed puudused projekteerimis- ja ehitustöödes, ekspertiiside näidetel
Koolituse eesmärk on pöörata tähelepanu projekteerimis- ning ehitustööde probleemidele, mis viimase 10 aasta jooksul ikka ja jälle esinevad. Vaatluse all on ka uued, juurde tekkinud projekteerimise ja ehituse vead.
- 20.04.2021 (7 akt) / E-õpe, Veebikoolitus